1) Lexus

Značke Lexus sa podarilo dosiahnuť vzácny výsledok, keďže každý z jej modelov, ktorý bol súčasťou prieskumu hodnotenia spoľahlivosti od časopisu Consumer Reports sa dostal nad priemer.

Kým Lexus sa v poslednej dobe stala známou pre spoľahlivé, ale nevýrazné sedany a SUV, táto luxusná značka spoločnosti Toyota nedávno predstavila športový dvojdverový model RC F (na obrázku).

Súvisiace: Lexus vyrobil neuveriteľne zložitý automobil


2. Toyota

Spoľahlivosť bola vždy veľkou súčasťou imidžu značky Toyota. Zdá sa, že je opodstatnená, pretože modely značky Toyota sa dostali na druhé miesto. Hlavná značka spoločnosti Toyota – Scion do prieskumu “Consumer Reports” nebola zaradená, keďže nemali dostatok výsledkov pre prieskum týchto automobilov.


3. Audi

Zlepšenie je možné. Automobilka Audi bola kedysi “Consumer Reports” opísaná ako “prerábajúca spoločnosť s problémovými službami” a v súčasnosti patrí medzi najvyššie zaradenú európskou značku v ročnom rebríčku spoľahlivosti. Audi, ktorá je jednou z niekoľkých luxusných značiek Volkswagenu sa podľa správy v posledných niekoľkých rokoch výrazne zlepšila.

Súvisiace: Audi bude konkurovať Modelu X od automobilky Tesla


4. Mazda

Mazda je známou predovšetkým pre výrobu zábavu automobilov, ktoré poskytujú “radosť z jazdy,” ako aj nový CX-3 crossover (na obrázku). Ale taktiež rovnako vyrába aj celkom spoľahlivé autá.


5. Subaru

Subaru si v Spojených štátoch získala zástupy verných fanúšikov, predajom bezpečných a odolných vozidiel (väčšinou) s pohonom všetkých štyroch kolies. V poslednom prieskume spoľahlivosti od “Consumer Reports” sa značka Subaru dostala na piatu priečku a počas minulého roka sa dostala na siedme miesto.


6. Kia

Veľa ľudí si stále myslí, že automobilka Kia vyrába lacné, staromódne-vyzerajúce vozidlá. V posledných rokoch sa toho veľa zmenilo, keďže táto kórejská značka začala vyrábať veľmi nápadné automobily, ktoré by mohli byť ľahko zamenené na konkurenciu voči luxusným modelom. Cadenza na obrázku je ukážkovým príkladom toho všetkého – s funkciami, výkonom a pohodlím, ktoré sa vyrovnajú automobilom v hodnote viacerých desiatok tisíc.

Súvisiace: Nový nepriestrelný Land Rover sa naozaj hodí aj k smokingu


7. Buick

Dcérska automobilka Buick od General Motors  sa stala jedinou Detroitskou značkou, ktorá získala miesto v prvej desiatke tohto rebríčku spoľahlivosti od časopisu Consumer Reports. Aj keď Buicks nie je úplne luxusnou automobilkou, ponúka štýlové vozidlá a poskytuje veľa možností za dostupné ceny. Nový kabriolet Cascada (na obrázku) bol v januári roka 2015 predstavený na autosalóne v Detroite.

Ale ostatné značky od GM – GMC, Chevrolet a Cadillac patrili medzi najmenej spoľahlivé.


8. Honda

Automobilka Honda produkuje veľmi spoľahlivé autá, ale oproti minulému roku v rebríčku spoľahlivosť klesla o štyri miesta. Majitelia si najviac sťažovali na problémy so systémom nových a prepracovaných modelov značky Honda.


9. Hyundai

Kórejská sesterská značka Kia – Hyundai produkuje automobily a SUV, ktoré sú o niečo viac naladenými smerom k pohodliu, ako športovému výkonu. Tento rok sa obe značky v rebríčku spoľahlivosti posunuli o štyri priečky.

Súvisiace: Porsche predstavilo nadupanú konkurenciu pre elektromobil Tesla Model S


10. Mini

V Británií založený producent kompaktných vozidiel značky BMW sa dostal na poslednú priečku Top 10, čo sa týka spoľahlivosti, ktorá je len mierne nad priemer.

Zdroj: NYTimes, ABCNews

Facebook komentár