Banka_z_Abu_Dabi_emitovala_dlhopisy_za_500_milionov_cez_blockchain

Al Hilal Bank zo sídlom v Abu Dabí uskutočnila transakciu založenú na technológií blockchain za islamské dlhopisy v hodnote 500 miliónov dolárov.

Banka, ktorá je investičnou skupinou vlády Abu Dabí, v pondelok oznámila , že na sekundárnom trhu ponúkla islamský dlhopis, ktorý je kompatibilný so šáriou (sukuk), pričom použila technológiu blockchain. Dlhopis je splatným v septembri 2023.

Pokiaľ ide o technológiu, banke s potrebnými nástrojmi okolo blockchainu a infraštruktúry na uľahčenie transakcie pomáhala spoločnosť finančných technológií – Jibrel Network, ktorá je založenou v Spojených arabských emirátoch.

Banka uviedla, že sa zameriava na transformáciu trhu sukukov pomocou technológie blockchain a integráciu technológie do svojej infraštruktúry s cieľom vydávať viac digitalizovaných alebo “inteligentných” sukukov pre efektívnejšie transakcie a zníženie režijných nákladov.

Generálny riaditeľ Al Hilal Bank – Alex Coelho poznamenal:

“Sme hrdí na to, že sme prvou bankou, ktorá spustila” Smart Blockchain Islamic Sukuk”. Výhody používania zmysluplných kontraktov sa pohybujú od bezpečnejších transakcií so silným dodržiavaním pravidiel Šária až k dostaniu sa k oblasti nových príležitostí.”

Súvisiace:
Blockchain preberá obchodovanie s energiou z obnoviteľných zdrojov
Svetová banka vydá dlhopis založený na Blockchaine

Banka ďalej uviedla, že islamské sukuky sú jednou z najrýchlejšie rastúcich tried aktív, pričom v roku 2017 boli zrealizované emisie dlhopisov o objeme 97,9 miliardy dolárov – čo je 50-percentný nárast od roku 2016.

V priebehu minulého mesiaca, indonézska finančná spoločnosť Blossom Finance začala zvažovať vydanie islamských dlhopisov alebo sukov, v súlade s islamským právom Šaríou pomocou technológie blackchain na financovanie sociálnych projektov.

Svetová banka v lete tohto roka získala 81 miliónov dolárov prostredníctvom svojho prvého dlhopisu emitovaného pomocou technológie blockchain.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ArabianBusiness

Facebook komentár