Bitcoin_nad_1500_dalsi_investori_vsadzaju_na_digitalne_zlato_2017

Virtuálna mena Bitcoin dnes vyrazila na ďalšie historické maximá, keď investori vsádzajú že táto digitálna mena po celom svete získava stále väčšie uznanie, ako uchovávateľ hodnoty, tak ako aj investičný nástroj.

V jeden okamih dnešného obchodovania mena Bitcoin vzrástla o viac ako 5 percent na rekordných 1 568,59 dolárov, predtým než mierne ustúpila (CoinDesk). Dáta z TradeBlock ukázali, že u ďalších operátorov sa virtuálna mena dostala až k úrovni 1 600 dolárov.

Obchodníci poznamenali, že príčinou posledného krátkodobého nárastu jej ceny, je nový záujem z Japonska.

Súvisiace: Miliardár má vo virtuálnych menách Bitcoin a Ether 10% majetku

Brian Kelly, ktorý je zakladateľom investičnej spoločnosti BKCM LLC a správcom hedžových fondov investujúcich do digitálnych aktív poznamenal: “Bitcoin si možno predstaviť ako digitálne zlato,” … “Podľa môjho názoru, výhodou pre menu Bitcoin je aktuálne oveľa vyššia cena, než u zlata zlata.”

Futures kontrakt na cenu zlata s dodaním v júni na New York Mercantile Exchange poklesol na 1 225,70 dolárov za uncu, čo je najnižšia úroveň od 17. marca. Tento drahý kov sa na úrovni 1 500 dolárov za uncu obchodoval zhruba pred dvomi rokmi, dokonca sa na jednom mieste dostal až nad 1 800 dolárov, ale od začiatku roka 2013 nebol schopný dostať sa späť na úroveň 1 500 dolárov za uncu.

Graf ceny Bitcoin za 12 mesiacov:
Bitcoin_nad_1500_dalsi_investori_vsadzaju_na_digitalne_zlato_2017_graf

Počas posledných dvoch týždňov, sa cena meny Bitcoin vyšplhala o 25 percent, na rekordné úrovne a to z dôvodu zvýšeného záujmu investorov. Táto kryptomena od minulého týždňa čelila posilneniu, keďže Komisia pre cenné papiere v USA poznamenala, že plánuje preskúmať svoje odmietnutie ohľadom investičného nástroja, ktorý by sa stal prvým americkým fondom obchodovaným na burze (ETF), keďže by sledoval vývoj meny Bitcoin.

Od podania z 24. apríla sa digitálna mena len 1 deň obchodovala v strate (CoinDesk).

Kelly, ktorý počas tohto roka pre vonkajších investorov spustil investičný fond pre oblasť digitálnych aktív, poznamenal: “V súčasnosti sa jedná o špekulácie okolo tohto ETF fondu. Jedná sa o najväčšiu podporu tejto meny.”

Graf ceny zlata za 12 mesiacov:
Bitcoin_nad_1500_dalsi_investori_vsadzaju_na_digitalne_zlato_2017_graf_zlato

Zvýšený záujem japonských investorov taktiež prispel k zisku meny Bitcoin. Viac ako 10 japonských spoločností zahajuje digitálne prevody mien a plánujú odstránenie dane pri jej nákupe.

Súvisiace: Aplikácia umožní obyvateľom nakupovať a predávať zlato cez smartphone

Cena meny Bitcoin od rekordných úrovní počas minulého mesiaca prepadla o viac ako 25 percent, keďže SEC zrušil žiadosť o vytvorenie investičného ETF fondu, so zameraním na Bitcoin od dvojičiek Winklevossových a ďalšieho podobné produktu obchodovaného na burze od SolidX Bitcoin Trust. Debata medzi užívateľmi meny Bitcoin ohľadom technologickej budúcnosti meny, ceny taktiež zasiahla.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Fortune

Facebook komentár