Legendarny-investor-Bitcoin-urcuje-ci-akciovy-trh-dosiahol-dno

  • Miliardár a investor poznamenal, že Bitcoin pôsobí ako hlavný ukazovateľ pre akcie
  • V dnes zverejnenom rozhovore uviedol: “Kryptomeny sú indikátorom nálady investorov.”
  • Bitcoin od dosiahnutia historického maxima v novembri prepadol o viac ako 70 %.

V dnes zverejnenom rozhovore pre agentúru Bloomberg, skúsený investor Mark Mobius poznamenal, že virtuálna mena Bitcoin ponúka akciovým investorom prehľad o tom, kam smeruje akciový trh.

Uviedol: „Kryptomeny sú indikátorom nálady investorov,“ … “Ak Bitcoin poklesne, nasledujúci deň klesá aj akciový index Dow Jones (Industrial Average). To je vzorec, ktorý dostanete. To ukazuje, že bitcoin predstavuje hlavný ukazovateľ.”

Spoluzakladateľ spoločnosti Mobius Capital Partners a významný investor v rámci rozvíjajúcich sa trhoch prehovoril v čase, kedy ceny kryptomien prechádzajú tzv. „kryptomenovou zimou“, čo sa týka cien, ktoré sa snažia podporiť alebo zachytiť, ako také zisky.

Širší trh kryptomien v hodnote klesol na menej ako 1 bilión dolárov po tom, čo v novembri dosiahol historické maximá nad úrovňou 3 biliónov dolárov. Bitcoin sa v stredu obchodoval okolo ceny 20 066 dolárov, čo predstavuje prepad o viac ako 70 %, z jeho historického maxima na úrovni 69 000 dolároch, dosiahnutých v novembri.

Mobius uviedol, že sentiment na akciovom trhu dosiahne dno len vtedy, keď inštitucionálni a drobní investori prestanú na trh privádzať viac peňazí, z dôvodu prudkých strát. Podľa jeho slov: “To predstavuje čas, kedy začať nakupovať akcie.”

Súvisiace: Bill Gates: “Kryptomeny a NFT sú „100% založené na tzv. teórii väčšieho blázna“

Americké akcie klesli do medvedieho trhu (pokles o 20 a viac %), pretože Federálny rezervný systém zvyšuje náklady na pôžičky, aby schladil najvyššie miery spotrebiteľských cien za posledných 40 rokov. Keď akciový index Nasdaq Composite stratil takmer 30 % a všeobecný index S&P 500 klesol o viac ako 20 %, pozorovatelia trhu hľadali náznaky, že výpredaj sa “rozbehol”.

Podľa Mobiusa, ale ak bitcoinoví investori „stále hovoria o nákupoch v poklesoch, znamená to, že existuje pocit nádeje,“ … “To tiež znamená, že sme nedosiahli dno medvedieho trhu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BI, Bloomberg

Facebook komentár