Sága Elona Muska a kryptomeny Bitcoin pokračuje.

Sága Elona Muska a kryptomeny Bitcoin pokračuje.

Elon Musk opäť posiela cenu bitcoinu na ďalšiu volatilnú jazdu.

Cena bitcoinu sa prudko zvýšila po tom, čo generálny riaditeľ spoločnosti Tesla – Elon Musk v nedeľu zatweetoval, že spoločnosť na výrobu elektromobilov začne opäť akceptovať najznámejšiu kryptomenu, akonáhle bude možné ju ťažiť aspoň z polovice pomocou čistej energie.

Musk v statuse na sociálnej sieti Twitter napísal: „Keď dôjde k potvrdeniu primeranej (~ 50%) čistej spotreby energie baníkmi s pozitívnym budúcim trendom, spoločnosť Tesla opäť povolí transakcie v bitcoinoch.“

Musk nepovedal nič o tom, ako očakáva, že by malo byť monitorované využitie čistej energie, ani jeho spoločnosť okamžite neodpovedala na žiadosti o ďalšie vyjadrenia.

Cena kryptomeny Bitcoin v pondelok okolo obeda vyskočila na viac ako 39 400 dolárov – čo je podľa burzy Coinbase zhruba 12,5% nárast oproti predchádzajúcemu dňu.

Spoločnosť Tesla začala prijímať bitcoinové transakcie pre svoje elektrické vozidlá koncom marca. Do mája však Musk uviedol, že jeho spoločnosť pozastavuje plány pre prijímanie tejto kryptomeny ako platbu za jej vozidlá. Ako dôvod zmeny svojho postoja uviedol vysoké environmentálne náklady bitcoinov.

Súvisiace:
Bitcoin opäť klesá tom, čo tweetoch Elona Muska
Napodobovatelia Elona Muska v krypto podvodoch okradli investorov o milióny

Cena virtuálnej meny Bitcoin bola od začiatku roka veľmi volatilná. Podľa Coinbase začala január na hodnote zhruba 29 400 dolárov a v apríli dosiahla najvyššiu hodnotu 64 899 dolárov. Zdá sa, že tweety od Muska prispeli k jej volatilite. Potom, čo oznámil, že Tesla už nebude akceptovať bitcoiny, táto virtuálna mena prepadla o 12%.

Musk v nedeľnom tweete uviedol, že jeho spoločnosť predala len zhruba 10% svojich podielov v bitcoine, „aby potvrdila, že BTC je možné ľahko premeniť bez toho, aby sa trh rozpohyboval.“

V dnešnom dni tak rástli aj ďalšie kryptomeny. Ethereum podľa Coinbase okolo obeda rástla o viac ako 7,7%, zatiaľ čo dogecoin získavala 5%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár