Jedná sa o najvyššiu cenu od mája.

Jedná sa o najvyššiu cenu od mája.

Cena bitcoinu sa v piatok vyšplhala nad 51 000 dolárov, pričom sa tak dostala na najvyššiu úroveň od polovice mája.

Investori tvrdia, že pohyb bitcoinov sa v piatok zhodoval s využitím stoviek miliónov dolárov v rámci opcií. Taktiež poukázali na prejav holubičích vyjadrení v Jackson Hole, štátu Wyoming, od predsedu Fedu – Jeromea Powella, ktorý naznačuje, že bitcoin zaznamenáva dorovnávacie obchody, keďže väčšina ostatných aktív v tom čase reagovala, ale bitcoin zaostával.

V piatok sa cena bitcoinu v jednom bode vyšplhala až na 51 026,24 dolárov, čím sa podľa Coin Metrics dostala na najvyššiu úroveň od 14. mája. Pred dvoma týždňami prelomila hodnotu 50 000 dolárov a odvtedy sa obchoduje mierne pod touto hranicou, avšak viacerí analytici uvádzajú, že stále má priestor pre navýšenie hodnoty.

Kryptomena Ether vzrástla na 4 025,75 dolára, čo je najvyššia úroveň od 15. mája. Pohyb cien nastal v dôsledku nárastu záujmu o decentralizované financie alebo o DeFi, aplikácie a NFT alebo tzv. nefunkčné tokeny. Rast cien bitcoinu zvyčajne vedie aj k rastu iných kryptoaktív, ktorých obchodovanie sa zvyčajne pohybuje spoločne s bitcoinmi, ale investori tvrdia, že tento týždeň to tak nebolo.

Súvisiace:
Ako sa USA stali novým svetovým uzlom na ťažbu bitcoinov?
Najväčšie finančné inštitúcie požadujú celosvetovú spoluprácu v oblasti virtuálnych mien

Jesse Proudman, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ robo-poradcu Makara, poznamenal: “Mnoho inštitúcií, ktoré majú záujem o bitcoiny, prešli na Ether ako na” ďalšiu horúcu vec “a druhé najväčšie aktívum s trhovou kapitalizáciou,” … “Väčšina inštitucionálnych hráčov navyše chápe, že mnohé z týchto NFT sú postavené na ethereu a je to nepriamy spôsob, ako sa dostať do kontaktu s najrýchlejšie rastúcim segmentom tohto trhu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár