Cena celosvetovej kryptomeny – Bitcoin v poslednom obchodnom dni rástla, keďže čínsky juan prepadol potom, čo Británia hlasovala za opustenie Európskej únie.

Bitcoin sa často pohybuje proti čínskom juane, pretože väčšina obchodov tejto digitálnej meny pochádza z Číny. Juan tak v piatok dosiaho päť a pol ročné minimum, zatiaľ čo cena meny Bitcoin podľa Coindesk, ktorá sleduje cenu kryptomeny otvorila deň v zisku okolo 8,7 percenta, čím dosiahla úroveň ceny 680,19 dolárov.

Bobble Lee, ktorý je výkonným riaditeľ BTCC – jedného z najväčších svetových operátorov pre obchodovanie meny Bitcoin na svete (so sídlom v Číne) telefonicky poznamenal: “Sme svedkami objemov obchodov o hodnote takmer 100 miliónov amerických dolárova za posledných 24 hodín, sa objem obchodov zdvonásobil dva alebo trikrát v porovnaní s bežným obchodným dňom.”

Súvisiace: Kto potrebuje Bitcoin? Čo tak iné virtuálne meny ako alternatívy

Hodnota Bitcoin je aj naďalej volatilnou. Vo štvrtok prepadla o 25 percent , pretože 17. júna dosiahla dva a pol ročné maximá, na cene $ 774,94. To je ešte nevrátila na tejto úrovni.

Ale je dôležité si uvedomiť, že Brexit je v nedávnej dobe len jedným z niekoľkých faktorov , ktoré ovplyvnili cenu meny Bitcoin. Sentiment bol tlmený, keďže začiatkom tohto týždňa, Hong Kongský operátor Bitcoin Bitfinex bol podľa statusu na sociálnej siete Twitter na niekoľko hodín uzatvorený kvôli “sieťovým otázkam” v dátovom centre spoločnosti.

Lee ďalej poznamenal: “Korekcia z jedného alebo dvoch dní pred má viac čo do činenia s technickou korekciou, ako s Brexitom.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, LAtimes

Facebook komentár