Centralna_banka_urovnala_spor_tykajuci_sa_odmenovania_zamestnancov_2017_top

Centrálna Banka Anglicka (BoE) vyriešila spor ohľadom nespokojnosti okolo platov so svojimi zamestnancami, čo dokonca viedlo k prvému štrajku zamestnancov tejto centrálnej banky za viac ako 50 rokov. S týmto vyjadrením počas dnešného dňa prišla Centrálna Banka a odborové združenie Unite.

Niektorí zamestnanci v oblasti údržby a zabezpečenia v minulom mesiaci, počas troch dní prestali pracovať a pred bankou dokonca protestovalo aj približne 15 zamestnancov a niektorí mali na sebe masky guvernéra Marka Carneyho, čím si získali aj širokú pozornosť médií.

Mercedes Sanchez, ktorý je regionálnym zástupcom pre odbory poznamenal: “Spoločnosť United s potešením oznamuje, že bol urovnaný spor z Centrálnou Bankou Anglicka, kde cieľom bolo dosiahnutie výrazného zlepšenie platovej štruktúry pre zamestnancov v celej organizácii.”

Centrálna Banka taktiež dohodu uvítala.

Hovorca Centrálnej banky Anglicka poznamenal: “Návrh, ktorý bol schválený, zahŕňa rad opatrení zameraných na zlepšenie našich vzťahov s odborovou organizáciou Unite a ich väčšie zapojenie do diskusií o mzdách”, … “Dúfame, že to povedie k produktívnejším vzťahom s členmi únie.”

United uviedla, že v priebehu odmeňovania pre roky 2017/18 dosiahli navýšenie dĺžky mimoriadnej dovolenky ako aj odmien pre menej platených zamestnancov.

Premiérka Theresa Mayová sa dostala pod rastúci tlak zo strany zákonodarcov, ktorí si želajú aby ukončila zavedenie hranice pre zvýšenie platov vo verejnom sektore o 1 percentuálny podiel pod úroveň inflácie, čo bolo zavedené od roku 2013 a ktorá nahradila predchádzajúce zmrazenie miezd ako súčasť úsilia o zníženie vládnych výdavkov.

Súvisiace:
Centrálna banka nemá na zvýšenie platov zamestnancov
Centrálna banka sa pre bankovky rozhodla používať živočíšne produkty

Hoci je Centrálna banka nezávislou od vlády, BoE má aj obmedzené zvýšenie platov na 1 percentuálny podiel pod úroveň inflácie, pre väčšinu zamestnancov, čo je v súlade s ostatnými verejnými orgánmi.

Ani Unite, ani Centrálna Bannka neuviedli, či v súčasnosti pristúpia k väčšiemu zvyšovaniu miezd.

V skorších dnešných vyjadreniach, člen Mayovej kabinetu nepoprel správy v médiách, kde sa uvádzalo, že vláda už čoskoro uvoľní svoje platové obmedzenie vo verejnom sektore.

Odborová organizácia Unite taktiež uviedla, že sa bude zapájať ť do všetkých budúcich platových rokovaní v banke. Šesťdesiat percent členov prijalo ponuku BoE, ohľadom ukončenia sporu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, BBC

Facebook komentár