Chanel_zverejnila_vysledky_prvykrat_v_jej_108_rocnej_historii

Všetci vieme, že kabelka od spoločnosti Chanel môže stáť viac ako 5 000 dolárov. Ale aktuálne, po prvýkrát v jej 108-ročnej histórii, vieme presne, koľko tento francúzsky módny dom aj zarába.

Súkromná spoločnosť Chanel vydala správu o výsledkoch, ktorá ukazuje, že spoločnosť v roku 2017 dosiahla príjmy na hodnote takmer 10 miliárd dolárov .

Dôvod na zverejnenie finančných informácií spoločnosti Chanel, ktoré boli zvyčajne prísne tajné, nie je známy. Hovorca spoločnosti to odmietol komentovať.

Zverejnenie výsledkov môže byť pokusom spoločnosti Chanel ohľadom ukončenia fám, že by ju mohla získať iná spoločnosť.

Finančný riaditeľ spoločnosti Chanel – Philippe Blondiaux vo vyhlásení uviedol, že Chanel je schopný “zostať nezávislou” a “sústrediť sa dlhodobú stratégiu”.

Blondiaux v článku uverejnenom vo štvrtok pre New York Times poznamenal, že Chanel sa rozhodla pre zverejnenie svojich finančných tajomstiev, pretože spoločnosť “si uvedomila, že je čas na to, aby sme uviedli fakty o tom, kto presne sme: ročne dosahujeme príjmy na hodnote 10 miliárd dolárov a sme teda spoločnosť s veľmi silnými finančnými prostriedkami a všetky prostriedky sú uvážlivo míňané, keďže je našou snahou, aby sme zostali nezávislí. ”

Začiatkom tohto roka, niekoľko podnikateľských publikácií informovalo o fámach ohľadom možnej ponuky na prevzatie od konkurenčnej skupiny LVMH. V Paríži založený konglomerát vlastní špičkové značky ako napríklad Louis Vuitton, Fendi, Céline, Givenchy a Marc Jacobs. Taktiež nedávno zakúpil značku Christian Dior .

Bernard Arnault, generálny riaditeľ LVMH, taktiež odmietol správy o prevzatí. V apríli ich podľa Daily Women’s Wear dokonca nazval “falošnými správami.”

Finančná správa spoločnosti Chanel naznačuje, že samostatná značka prináša dostatok peňazí na to, aby mohla konkurovať ktorejkoľvek zo značiek pod hlavičkou skupiny LVMH.

Z toho vyplýva, že Chanel v roku 2017 dosiahla príjmy na hodnote 9,6 miliárd dolárov, čo oproti predchádzajúcemu roku predstavuje nárast o 11%.

Medzitým značka Louis Vuitton, ktorá je tzv. “trvalým bestsellerom” v luxusnom módnom priemysle, v priebehu minulého roka zarobila približne 9,3 miliardy dolárov – podľa odhadov analytikov, ktoré uvádza agentúra Reuters. Ďalšie správy naznačujú, že spoločnosť Louis Vuitton dokonca dosiahla príjmy na hodnote viac ako 10 miliárd dolárov.

Spoločnosť Chanel v priebehu tohto týždňa oznámila, že po prvýkrát od 50. rokov 20. storočia prešla veľkou reštrukturalizáciou podnikov. Cieľom je zjednodušiť značku Chanel tak, že prenesie všetky svoje dcérske spoločnosti, od parfumov po módu, pod jednu strechu. Konsolidovaná spoločnosť bude nazvaná Chanel Limited.

Správa spoločnosti Chanel taktiež poukázala na fakt, že séria parfumov a kabeliek “Gabrielle” sú tými najpredávanejšími. Názov tejto kolekcie pochádza z mena módnej ikony Gabrielle “Coco” Chanel, ktorá založila svoju značku v roku 1910.

Správa zároveň informovala, že jej úspechy v oblasti odevov a kabeliek poukazujú na “zvládnutie tvorivosti” Karla Lagerfeda, ktorý je kreatívnym riaditeľom spoločnosti Chanel.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Fortune

Facebook komentár