Aplikácia Vero ponúka bezplatné služby prvému miliónu svojich užívateľov. Neskôr však presedlá na systém predplatiteľských poplatkov.

Aplikácia Vero ponúka bezplatné služby prvému miliónu svojich užívateľov. Neskôr však presedlá na systém predplatiteľských poplatkov.

Ak ste priaznivcami života v digitálnom svete, nepochybne ste si všimli, že davy užívateľov sa zbiehajú k sociálnej aplikácii Vero, ktorá je dielom miliardárskeho podnikateľa Aymana Haririho.

Aplikácia bola spustená už v roku 2015, no počet stiahnutí a nových užívateľov začal narastať až pomerne nedávno.

Vero predstavuje sociálnu aplikáciu s účelom zdieľania digitálnych médií a funguje na podobnom princípe ako napríklad sociálna sieť Instagram. Vyznačuje sa však niekoľkými zásadnými rozdielmi. Väčšina súčasných užívateľov využíva túto aplikáciu na zdieľanie fotografií, no jej platforma umožňuje aj zdieľanie hypertextových odkazov, textových statusov a rôznych odporúčaní.

Najväčším rozdielom je skutočnosť, že príspevky v sekcií noviniek sú v rámci aplikácie Vero zoradené v reverznom chronologickom poradí. Tým sa líši od platforiem ako Facebook a Instagram, ktoré po najnovších aktualizáciách systému zoraďujú nové príspevky algoritmicky. Táto črta zaužívaných portálov totiž spôsobuje značnú frustráciu v radoch ich priaznivcov.

Aplikácia Vero sa propaguje tým, že na prvé miesto kladie užívateľský zážitok.

Aplikácia Vero sa propaguje tým, že na prvé miesto kladie užívateľský zážitok.

 

Čo sa týka gigantov na poli sociálnych sietí, mnoho užívateľov si čoraz viac uvedomuje, že Facebook a Instagram im ponúkajú narastajúci počet reklám. Tie sa naviac týkajú produktov a služieb, ktoré užívatelia vyhľadávali v rámci úplne iných platforiem. Je pomerne znepokojujúce, akým obrovským objemom osobných informácií o svojich užívateľoch disponujú spomenuté technologické spoločnosti.

Inteligentné rozhranie aplikácie Vero určené na zdieľanie médií.

Inteligentné rozhranie aplikácie Vero určené na zdieľanie médií.

Pojem „vero“ v taliančine znamená „pravý“. Aplikácia s veľavravným názvom sa prezentuje vyhlásením, podľa ktorého kladie skúsenosť užívateľov na prvé miesto.

Hariri povedal: „Každé naše rozhodnutie a každý detail, ktorým doplníme našu aplikáciu, je založený na snahe o dosiahnutie čo možno najlepšej užívateľskej skúsenosti našich priaznivcov. Snažíme sa budovať intuitívne prostredie, v ktorom majú užívatelia možnosť zažívať sociálne interakcie podobné skúsenostiam zo svojho offline života.“

Súvisiace: Stratégie mobilných aplikácií, ktorými si získavajú Vašu pozornosť

Hariri tiež prisľúbil, že aplikácia Vero nebude zhromažďovať akékoľvek údaje o svojich užívateľoch a nebude im ponúkať nevyžiadané reklamy.

Aplikácia Vero je bezplatná pre prvých milión užívateľov.

Aplikácia Vero je bezplatná pre prvých milión užívateľov.

Prvých milión užívateľov má možnosť využívať služby aplikácie Vero úplne zadarmo. Po prekročení tohto míľnika bude v rámci aplikácie zavedený systém predplatiteľských poplatkov.

Aplikáciu Vero si obľúbili už niekoľkí významní ovplyvňovatelia trhu. Zaradil sa medzi nich napríklad Christian Collins, režiséri Zack Snyder a Max Joseph, ale aj spevák Charli XCX.

Stanete sa ďalším fanúšikok tejto čoraz populárnejšej aplikácie?

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet

Facebook komentár