Este_len_sa_zavadza_5G_siet_uz_pracuju_na_6G_sieti

Niektorí fanúšikovia, ktorí sledujú zápasníkov wrestrelskej asiciácie WWE, ktorí bojujú v ringu, nie sú vždy o príbeh za oponou tak pohltení.

Jay Li, viceprezident a generálny riaditeľ pobočky pre oblasť Veľkej Číny vo WWE, poznamenal: „Ktorý z nich je vlastne znalec vína? Ktorý z nich sa najlepšie oblieka? Ktorý z nich má najlepšiu hudbu počas nástupu?“ … “Snažíme sa, aby sme vyvolali oveľa viac všeobecného záujmu a čínske publikum naň reaguje omnoho viac.”

Spoločnosť je jednou z mnohých spoločností, ktoré experimentujú s technológiou rozšírenej reality (AR). Pýtajú sa napríklad: Čo keby zákazníci používali svoj telefón ako televíziu a vidieť ďalšiu vrstvu informácií alebo štatistík?

Predstaviteľ čínskeho ministerstva priemyslu a informačných technológií, podľa štátom sponzorovanej spravodajskej agentúry Xinhua, uviedol: “Takéto skúsenosti budú čoraz bežnejšie, pretože rýchlosť bezdrôtového internetu sa bude zrýchľovať a preto Čína už začala s výskumom 6G siete, hoci len nedávno spustila 5G sieť.”

Súvisiace: Čína práve spustila najväčšiu 5G sieť na svete

6G sieť „zmení život“, pretože prinesie každodenným používateľom rozšírené realistické zážitky, prostredníctvom rýchlosti bezdrôtového sťahovania o rýchlosti až 1 terabajtu za sekundu.

Hologramy „na scénu“

Rick Garson, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti VX Entertainment, uviedol: “Na rozdiel od virtuálnej reality, ktorá zvyčajne vyžaduje ťažkopádne súpravy, by sa rozšírená realita mohla pre mnohých ľahšie stať každodenným zvykom. Väčšina ľudí si nebude chcieť nasadiť takúto súpravu, ale dodal, že držanie telefónu sa stalo druhou prirodzenosťou.

Tento týždeň na konferencii CN Tech East Tech West v čínskej štvrti Nansha v čínskom Kantone uviedol: “Hľadajú tento skutočne pohlcujúci interaktívny zážitok,” … „Ako teda prinútime spotrebiteľa, aby sa cítil, že je jeho súčasťou?“

Garson povedal, že teraz pracujú na aplikáciách, ktoré by fanúšikom v podstate umožnili preniesť olympijských atlétov do ich obývacej izby, najmä cez využitie hologramov.

Ďalej poznamenal: “Sme obmedzení iba našou fantáziou, ako ďaleko s touto formou môžeme zájsť.”

Podobne aj vedúci predstavitelia, singapurskej otganizácie v rámci bojových umení – ONE Championship, začali hľadať spôsoby, ako pridať zážitky pred ďalšiu obrazovku, ktoré navýšia ďalší pohľad v rámci každého bojovníka.

Prezident skupiny Hua Fung Teh, v nedávnom rozhovore povedal: “Blízky a osobný zážitok, či už z pohľadu športovca alebo dokonca ako tretia strana, ktorá sleduje všetko okolo prípravy na súboj – je toho veľa, čo môžete urobiť,” … „Vlastne sme začali experimentovať s avatarmi a dotváraním určitých častí našej aplikácie.“

USA sa taktiež snažia o vylepšené siete

Čínsky prezident Xi Jinping nie je jediný svetový líder, ktorý presadzuje využitie rýchlejších internetových sietí. Prezident Donald Trump vo februári vyzval na výstavbu technológie sietí 5G a 6G v USA „čo najskôr“.

Americkí poskytovatelia telekomunikačných služieb boli zaneprázdnení budovaním takýchto sietí, ale v krajine sú stále zriedkavé. Napríklad spoločnosť Verizon uvádza zoznam 22 miest, v ktorých je k dispozícii 5G pripojenie, aj keď mapy pokrytia týchto miest ukazujú iba miernu dostupnosť. Spoločnosť T-Mobile tvrdí, že 6 decembra uvedie do prevádzky „jedinú celonárodnú“ sieť 5G v USA, ktorá by mala poskytnúť pripojenie pre 200 miliónov ľudí.

Predseda spoločnosti Huawei – Liang Hua tento týždeň pre agentúru CNBC poznamenal, že jeho firma ponúkla licenciu na svoju technológiu 5G siete americkým spoločnostiam, ale žiadna z nich zatiaľ nezareagovala.

Súvisiace:
Čo je 5G?
Ako 5G sieť transformuje výrobu

Ďalej uviedol: “Chápem, že americká vláda má veľa obáv,” … “ale ak by americká spoločnosť získala 5G technológiu a umožnila by vývoj navyše, mohla by vyriešiť tieto obavy z technológie okolo 5G a urýchliť vývoj 5G siete v USA. “

Uprostred prebiehajúcich obchodných rokovaní Donald Trump povedal, že americká vláda so spoločnosťou Huawei nebude obchodovať. Vo štvrtok namiesto toho požiadal jednu z najcennejších technologických spoločností na svete o pomoc pri budovaní infraštruktúry 5G siete. Na sociálnej sieti Twitteri napísal, že požiadal generálneho riaditeľa spoločnosti Apple – Tima Cooka, aby „zapojil spoločnosť Apple do budovania 5G v USA“.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár