Samsung Galaxy Note 10 5G.

Samsung Galaxy Note 10 5G.

Najväčší výrobca smartfónov na svete rozširuje svoje vedenie pred súpermi v závode voči iným konkurentom, ktorý sa snažia zákazníkom dodať zariadenia 5G siete.

Samsung v roku 2019 predala 6,7 milióna 5G smartphonov a aktuálne predstavuje viac ako polovicu celosvetového trhu. S týmto vyjadrením prišla vo štvrtok. Juhokórejský technologický gigant prekročil svoje vlastné očakávania a stanovil cieľ predaja na rok okolo 4 miliónov.

Samsung má výhodu v oblasti prvého ťahu, pokiaľ ide o smartfóny, ktoré fungujú v nových vysoko-rýchlostných sieťach, pričom svojich súperov porazila, keď v máji minulého roku uviedla na trh produkt Galaxy S10 5G pre zákazníkov spoločnosti Verizon. Na druhej strane sa od Apple neočakáva, že do konca roku 2020 bude mať smartphone s podporou 5G siete.

Verizon bol taktiež prvým telekomunikačným operátorom, ktorý ponúkol svoj smartfón Moto z3 – telefón kompatibilný s 5G sieťou. Tento telefón však vyžadoval príslušenstvo, ktoré je pripojené k zadnej časti zariadenia a až následne by sa dostal do 5G siete.

Spoločnosť Samsung odvtedy vydala ďalšie štyri 5G smartfóny v rámci svojej hlavnej série Galaxy – Note 10 5G, Note 10+ 5G, A90 5G a Galaxy Fold 5G. Spoločnosť tiež v prvom štvrťroku 2020 zákazníkom v Kórei ponúkne prvý tablet 5G Galaxy Tab S6 5G.

Súvisiace:
Ešte len sa zavádza 5G sieť, už pracujú na 6G sieti
Ako investovať do telekomunikačného boomu 5G siete?

TM Roh, vedúca výskumu v mobilnej divízii spoločnosti Samsung vo vyhlásení uviedla: „Sme nadšení, že môžeme priniesť 5G sieť do ešte väčšieho počtu kategórií zariadení a predstaviť ľuďom mobilné zážitky, ktoré nikdy nepokladali za možné.“

Spoločnosť Samsung ťažila zo súčasných problémov, ktorým čelí spoločnosť Huawei – najväčší výrobca telekomunikačných zariadení na svete a popredný predajca smartfónov.

Washington v máji pridal Huawei do čiernej listiny firiem, čo americkým spoločnostiam zabránilo v predaji životne dôležitých technológií a komponentov čínskeho technologického gigantu. Zákaz tiež zapôsobil na ambície spoločnosti Huawei, dominovať na celosvetovom trhu s 5G smartfónmi.

Keď sa trh zameriava na ďalšiu generáciu ultrarýchlych bezdrôtových technológií, analytici spoločnosti z oblasti cenných papiere Daishin predpovedali, že spoločnosť Samsung bude mať navrch „ako prakticky jediný výrobca smartfónov 5G na svete mimo Číny“.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár