Graf_rychlosti_internetu_pre_40_krajin_aj_so_Slovenskom_2017_top

Získanie dôstojného pripojenia na internet je veľmi dôležité predstavuje opakujúcu sa frázu, ktorá sa bude častejšie prejavovať.

Napriek tomu mnohé ekonomicky vyspelé krajiny, vrátane Veľkej Británie na tom nie sú príliš pozitívne, keďže svojim ľuďom neprinášajú príliš rýchle úrovne sťahovania.

Čísla z webových stránok okolo poradenstva pre oblasti širokopásmového internetu – Cable.co.uk, dali dohromady údaje z otvorených zdrojov a tie ukázali, že Británia v celosvetovom rebríčku národov ohľadom rýchlosťou sťahovania internetu je až na 31. mieste. Viac v nižšie zverejnenom grafe.

Singapur je špičkovým hráčom s obrovským rozpätím – pravdepodobne zjednodušenosťou z dôvodu malej veľkosti krajiny.

Po ňom dominujú Škandinávia a severná Európa, ako aj so silnými číslami z Hongkongu a Kórey. Švédsko, Nórsko a v menšej miere aj Kanada ukazujú, že nízka hustota obyvateľstva nie je prekážkou dobrého pripojenia.

Súvisiace: 
Graf aktivity na internetu v priebehu jednej minúty
MAPA: Ako vyzerá Internet a ako je poprepájaný

Hovorca spoločnosti Cable.co.uk uviedol, že najjednoduchším spôsobom, ako sa Británia môže dostať na vyššie pozície rebríčka, je získať širokopásmové pripojenie do vidieckych domácností kde sú veľmi nízke rýchlosti a taktiež zaviesť širokopásmové siete – “vlákna až do domácnosti” (FTTH).

Pre väčšinu domácností sú “širokopásmovým pripojením” vláknové optické káble ktoré sa dostanú až na koniec ulice a pomalšie medené drôty ich ďalej prenášajú ďalej k domácnostiam. FTTH znamená, že vlákno smeruje priamo k pozemkom jednotlivých domov.

Vo Veľkej Británii FTTH má len 2% domácností. Vo vysokých krajinách, ako je Švédsko a Lotyšsko, je tento údaj vyšší ako 40%.

Tu sú údaje pre top najlepších 40 krajín ohľadom rýchlosti internetu:

(Pozn .: Niektoré krajiny, ako napríklad Macao, Jersey, Hongkong a Gibraltár, sú polo-autonómne regióny väčších štátov a nejedná sa tak o samotné národy.)

Graf_rychlosti_internetu_pre_40_krajin_aj_so_Slovenskom_sveta_2017

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Cable.co.uk

Facebook komentár