Extremne_cierne_luxusny_automobil_Maserati_Ghibli_2017

Automobilka Maserati predstavila novú voľbu pre kupcov svojho luxusného automobilu Ghibli – “Nerissimo Edition” ktorý je charakterizovaným ako extrémne čierny automobil.

Automobilka poznamenala, že táto verzia modelu Ghibli sa bude predávať v počte 450 kusov.

Spoločnosť Maserati vo vyhlásení uviedla: “Nerissimo bude k dispozícii ako Ghibli, Ghibli S a Ghibli S Q4 a bude obsahovať lesklú čiernu farbu, 20-palcové kolesá Urano, čierne kľučky dverí, ako aj čierny rozšírený kožený interiér s červeným prešívaním a riadiacimi prvkami, športovými pedálmi INOX, červené brzdové strmene, obloženie interiéru Dark Mirror, športové sedadlá a športový volant.”

Môžete získať jeden za 77 250 dolárov, ale ak chcete Ghibli S a Ghibli S Q4, ktoré podstúpili úpravu, Maserati poznamenala že cena bude pre zákazníkov na úrovni 84 000 alebo 86 500 dolárov.

Pohonnú jednotku produkuje Ferrari, jedná sa o twin-turbo motor V6, ktorý fanúšikovia Maserati už poznajú a majú ho veľmi radi. Model najvyššej úrovne S Q4 dosahuje výkon 404 konských síl.

Súvisiace:
Luxusné Maserati Levante konečne predstavené na autosalóne
Fiat uvádza na trh lacnejšie Maserati za 68 000 dolárov – Ghibli

Áno, Maserati uznala, že edícia Nerissimo je pre automobilku známou pre taliansky štýl a vkus agresívnou voľbou. Ale Maserati v tomto prípade vypočula priania svojich zákazníkov a po týchto “čiernych” modeloch je dopyt.

Vyzerá celkom hrôzostrašne! Ale zdá sa, že Ghibli stojí za to a jedná sa o naozaj luxusný športový automobil.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CarandDrive, Autoblog

Facebook komentár