Maserati_a_Ferrari_sa_spojili_k_vyrobe_jedneho_z_najrychlejsich_SUV_sveta

  • Maserati v stredu na Newyorskom autosalóne pre rok 2018 predstavila nový SUV automobil, značky Levante Trofeo.
  • Limitovaná edícia Levante Trofeo je poháňaná 590 koňmi, dvojitým turbodúchadlom Ferrari V8.
  • Podľa spoločnosti Maserati, Levante Trofeo môže dosiahnuť 0-97 km/h (0-60 mph) za 3,7 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť viac ako 300 km/h.
  • Trofeo bude k dispozícii výlučne v USA a Kanade.

Maserati prináša na trh ešte viac SUV. Jej posledný automobil tohto typu je v čiernej farbe a nesie označenie Levante Trofeo. Uznávaná talianska značka svoju najnovšiu ponuku SUV na medzinárodnom autosalóne v New Yorku predstavila v stredu.

V srdci limitovanej edície Levante Trofeo je 590 koňských síl, 3,8-litrový, dvojmotorové turbodúchadlo V8, vyrobené spoločnosťou Ferrari (v Taliansku).

Vo vyhlásení generálny riaditeľ spoločnosti Maserati – Tim Kuniskis označil motory Ferrari za “najlepšie na svete”.

Ferrari V8, pre značku Levante Trofeo. Maserati

Ferrari V8, pre značku Levante Trofeo. Maserati

 

Podľa spoločnosti Maserati, Trofeo bude schopný dosiahnuť rýchlosť 97 km/h za 3,7 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť viac ako 300 km/h.

Výsledkom je, že výkonnostné schopnosti Trofeo sú v súlade s najrýchlejšími SUV sveta, ako je Lamborghini Urus, Porsche Cayenne Turbo S, Range Rover Sport SVR a Bentley Bentayga.

Motor Ferrari stranou, ďalším príbeh Levante Trofeo je tak trochu nezvyčajný a je ním skutočnosť, že sa jedná o vysokovýkonný model určený výhradne pre USA a Kanadu. Koniec koncov, európski a japonskí výrobcovia auomobilov majú históriu, nechávať svoju najdivokejšiu tvorbu, ako špeciálnu ponuku pre svoje domáce trhy.

Interiér Maserati Levante Trofeo.

Interiér Maserati Levante Trofeo.

Okrem vylepšeného motora získava aj Levante Trofeo niekoľko estetických zmien vrátane nových 22-palcových kolies, z dôrazom na karbónové vlákna a interiérové obloženie značky Trofeo.

Trofeo bude vybavené aj stereo systémom Bowers & Wilkins so 17 reproduktormi s rozlíšením 1 280 wattov.

Maserati predstavil spoločnosť Levante v roku 2016 silným hodnotením ako aj údajmi o predajoch. Pravidelná výroba značky Levante je poháňaná dvojicou turbodúchadlových motorov V6 s objemom 3,0 litra a výkonom 345 koní a 424 koní.

Výroba Levante Trofeo by mala začať tento rok v, závode spoločnosti Maserati, nachádzajúcom sa v talianskom Turíne.

Maserati cenu za Levante Trofeo neposkytla.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNET, Car and Driver

Facebook komentár