Môžete sa mýliť ak ste mysleli, že celosvetový trh superšportiakov dosahuje “najvyššiu rýchlosť”.

Koniec koncov, bohatí sú stále bohatší, a populácia milionárov a miliardárov dosahuje nové rekordné úrovne. Taktiež každým dňom vidíme veľké predaje nových automobilov za viac, ako 1 miliónov dolárov. Média sú plné príbehov o nákupoch luxusných automoblov vo veľkom štýle.

( Súvisiace: Ani Santa Vám nemôže pomôcť, LaFerrari je beznádejne vypredané

Ale niektorí nové čísla ukazujú iný obraz. Podľa Bentley Motors, celosvetový predaj vozidiel s cenou okolo 200 000 dolárov alebo viac v minulom roku reálne poklesol o 6 percent.

Hlavným problémom je Čína.

Bentley, divízia skupiny Volkswagen uviedla že vlastné tržby v tejto krajine – jej druhom najväčšom trhu po USA klesli na 2191 vozidiel z 2253 vozidiel v roku 2012.

Celosvetový šéf predajov automobilky Bentley – Kevin Rose povedal, že Číny slabosť je voči “chybným investičným rozhodnutiam, z dôvodu spomaľovania ekonomiky a odchodu bohatých občanov z ich krajiny.”

On povedal, že rok 2014 by nemal byť podľa jeho očakávaní oveľa lepším. Na druhej strane vývoj na trhu v USA bol omnoho lepším, kde predaje automobilov Bentley od roku 2012 vzrástli o 28 percent.

Celkový podiel Bentley na trhu v roku 2013 vzrástol o 3 percentá na 25 percentný podiel, v segmente superluxusných automobilov.

( Súvisiace: Dovolenka kde budete riadiť Bentley na zamrznutom fínskom jazere – za $ 15 000 )

Je pravda, že niektorí top výrobcovia superšportových automobilov, ako je Ferrari vedome v roku 2013 predali menej áut, aby si zachovala ich exkluzivitu. Kategória superšportového trh automobilov zahŕňa Porsche, Ferrari, Lamborghini, Maserati, Bugatti, Mercedes a ďalšie.

Napriek tomu v súčasnosti sa rok 2014 rysuje ako rok, kedy Amerika dominuje luxusným predajom.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: SkyNews

Facebook komentár