V najnovšom zverejnení ultra-luxusnej automobilky Bentley Motors uviedla, že bude vyrábať SUV.

Bentley s na ženevskom autosalóne v marci minulého roka predstavila jej koncept vozidla SUV – EXP 9 F a v utorok oznámila jej plány na začlenenie tohto vozidla do výroby. Názov konečnej produkcie SUV nebolo oznámené.

Sesterská spoločnosti BentleyLamborghini (obe sú vo vlastníctve nemeckého koncernu Volkswagen) už oznámila plány na výrobu vlastných vysoko výkonného SUV – Lamborghini Urus. Toto vozidlo pôjde do výroby v roku 2017, a tento typ automobilu u Bentley by malo ísť do výroby najneskôr v roku 2016.

Talianske Maserati taktiež oznámilo plány na výrobu SUV. Očakáva, že Maserati SUV použije veľa zo svojej techniky od Jeep Grand Cherokee a rovnako ako ostatné modely Maserati budú mať motor vyrábaný spoločnosťou Ferrari. Maserati, Jeep a Ferrari sú úplne, alebo prevažne vlastnené talianskou skupinou Fiat.

Bentley oznámila “veľmi pozitívny” ohlas medzi potenciálnymi zákazníkmi, s ohľadom na konceptu SUV. Vozidlo sa bude vyrábať v továrni firmy Bentley v Crewe – v Anglicku. Toto SUV v Anglicku vytvorí 1000 pracovných miest automobilka Bentley uviedla, že bude investovať 800 miliónov britských libier – zhruba 1,2 miliónov amerických dolárov – v jeho anglickej centrále.

Bentley sľubuje, že jej SUV bude najvýkonnejšie na trhu. Automobilka taktiež uviedla, že bude mať “pravú DNA dizajnu firmy Bentley”. Ceny pre vozidlo ešte neboli oznámené.

SUV bude Benley štvrtou modelovou radou po štvordverových sedanoch Mulsanne a Flying Spur a dvojdverových modeloch Continental GT.

Zdroj: ChicagoTribune

Facebook komentár