Facebook-zakaze-predaj-chranenych-pozemkov-amazonskeho-dazdoveho-pralesa

Facebook zasahuje proti schopnosti ľudí využívať svoje platformy elektronického obchodu, na predaj veľkých pozemkov v chránenom amazonskom pralese.

„V dnešnom dni oznamujeme opatrenia na obmedzenie pokusov predať pozemky v ekologicky chránených oblastiach v rámci amazonského dažďového pralesa v službe spoločnosti Facebooku – Marketplace,“ ako uviedla spoločnosť v piatok na blogu a dodala, že svoje obchodnú politiku upravuje tak, aby „predaj alebo nákup pozemkov na jej platformách (vrátane Instagramu a WhatsAppu), ktoré sú určené na ekologickú ochranu bol „výslovne zakázaný“. Predaj pozemkov je jedným z mnohých produktov dostupných na službe Marketplace, pričom v predaji je všetko od nábytku až po ojazdené automobily.

Toto oznámenie prichádza niekoľko mesiacov po tom, čo v rámci vyšetrovania agentúry BBC sa našli rozsiahle pozemky, vrátane niektorých, ktoré pokrývajú stovky akrov v rámci národných lesov, ktoré sú dostupné na kúpu na Facebooku, v rámci služby Marketplace.

CNN zatiaľ nevedela overiť tieto položky v rámci služby Marketplace.

Skupina Facebook na konci tohto týždňa uviedla, že preverí položky podľa „autoritatívnej databázy chránených oblastí“ z Programu OSN pre životné prostredie, aby vedela potvrdiť, či jej novú politiku neporušujú.

Spoločnosť uviedla: „Oznamujeme to dnes a začneme s okamžitým presadzovaním,“ … „Postupom času budeme sledovať, ako tento proces funguje, a podľa potreby pristúpime k vylepšeniam.“

Oznámenie prichádza na konci obzvlášť náročného týždňa pre spoločnosť Facebook, pričom táto skupina čelila intenzívnemu skúmaniu zákonodarcov po svedectve jej bývalej zamestnankyne Frances Haugenovej v Senáte ohľadom následkov, ktoré spôsobujú jej platformy, a v pondelok čelila rozsiahlemu výpadku jej hlavných služieb.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Facebook, CNN

Facebook komentár