Skory-investor-Facebooku-Zuckerberg-neznizuje-naklady-dostatocne-rychlo-top

Jim Breyer, ktorý je jedným zo skorých investorov spoločnosti Facebook, sa domnieva, že skupina Meta neznižuje náklady dostatočne rýchlo, keďže spoločnosť má oznámiť tretí štvrťročný pokles tržieb za sebou.

Zakladateľ spoločnosti Breyer Capital v dnešnom rozhovore pre agentúru CNBC poznamenal: “Môj názor je, že počas nasledujúcich 24 mesiacov dôjde k veľkému oživeniu,” … “Počas nasledujúcich 12 mesiacov však budú pod veľkým tlakom a podľa môjho skromného názoru nepristupujú k znižovaniu nákladov dostatočne rýchlo.”

Metaverzia je vzdialená roky,” ako dodal Breyer v súvislosti so zmenou názvu spoločnosti v roku 2021 a následnými mnoho-miliardovými investíciami do technológií virtuálnej reality a rozšírenej reality. Zakladateľ a výkonný riaditeľ Mark Zuckerberg je presvedčený, že gigant sociálnych médií musí vynaložiť miliardy dolárov na virtuálnu a rozšírenú realitu (VR a AR), aby pomohol rozvíjať to, čo by mohlo byť ďalším dôležitým míľnikom pre oblasť osobných počítačov, aj napriek tomu, že mnohí investori naliehajú na spoločnosť, aby sa znovu zamerala na svoje hlavné podnikanie v oblasti online reklamy.

Zdá sa, že Breyer je optimistickým a verí, že virtuálna realita v tomto roku zaznamená oživenie, aj keď celkový predaj súprav virtuálnej reality sa v minulom roku znížil.

Breyer uviedol: “Virtuálna realita bude počas týchto vianočných sviatkov veľmi dôležitá,” … “Bude to Apple, bude to Google, bude to Sony a Oculus, určite je treba sledovať veľké sviatky vo svete virtuálnej reality.”

Pokiaľ ide o čínsky technologický gigant – ByteDance a jeho sociálnu videoslužbu TikTok, ktorá konkuruje Facebooku, Breyer povedal, že ho TikTok z “dlhodobého hľadiska veľmi zaujíma” a zaujali ho veľké investície skupiny ByteDance aj do oblasti umelej inteligencie.

Napriek tomu sa Breyer zdá byť znepokojený tým, či by TikTok mohol byť v USA potenciálne zakázaný, keďže vlády mnohých štátov a univerzity zakázali používanie aplikácie pre obavy z možného prístupu čínskej vlády k údajom používateľov.

“Moje rodné mesto v texasom Austine, v rámci Univerzity práve zakázali aplikáciu Tiktok vo všetkých zariadeniach,” ako uviedol Breyer s odkazom na decembrové rozhodnutie predstaviteľov univerzity. “Ale určite otázky týkajúce sa údajov a miesta, kde sa údaje nachádzajú, však nezmiznú.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár