Facebook-pozastavuje-usilie-o-vybudovanie-Instagramu-pre-deti

Facebook, ktorý čelil ostrej kritike zákonodarcov a používateľov za svoj plán vyvinúť Instagram pre deti, v pondelok oznámil, že svoje práce na projekte pozastavuje.

Vo vyhlásení spoločnosti sa uvádza: „Aj keď veríme, že budovanie služby „Instagram Kids“ je správna vec, Instagram a jeho materská spoločnosť Facebook tento projekt následne prehodnotili. Instagram sa bude medzitým naďalej zameriavať na bezpečnosť dospievajúcich a rozširovanie funkcií rodičovského dohľadu nad mladistvými.“

Vedúci predstaviteľ Instagramu – Adam Mosseri uviedol, že aplikácia bola určená pre deti vo veku od 10 do 12 rokov.

Toto rozhodnutie prichádza potom, čo rozporuplná informácia z novín The Wall Street Journal ukázala, že Facebook opakovane zistil, že jeho aplikácia Instagram je pre mnohých tínedžerov škodlivá. Journal citoval štúdie Facebooku za posledné tri roky, ktoré skúmali, ako Instagram ovplyvňuje jeho mladú užívateľskú základňu, pričom najpozoruhodnejšie škody sú v rámci dospievajúcich dievčat.

Jedna interná prezentácia spoločnosti Facebook uviedla, že medzi tínedžermi, ktorí hlásili samovražedné myšlienky, 13% britských používateľov a 6% amerických používateľov za svoje problémy určili práve Instagram.

Táto správa viedla zákonodarcov k tomu, aby sa znova zaoberali svojimi obavami z aplikácie sociálnych médií. Hneď po tom, ako sa správy objavili, zástupcovia na oboch stranách spektra požadovali odpovede od skupiny Facebook. Zástupkyňa Lori Trahan, z Massachusetts taktiež vyzvala Facebook, aby opustila svoj plán zavedenia služby Instagramu so zameraním na deti.

Trahan a senátor Richard Blumenthal v pondelok reagovali na rozhodnutie Facebooku a uviedli, že spoločnosť musí svoje plány kompletne zrušiť.

Poslanci vo vyhlásení uviedli: „Sme radi, že Facebook uposlúchol naše výzvy na zastavenie ponuky, v súvislosti so svojimi plánmi na spustenie verzie Instagramu pre deti. „Pauza“ je však nedostatočná,” … “Facebook kompletne stratil prospech z pochybností, pokiaľ ide o ochranu mladých ľudí v online svete a tento projekt musí opustiť kompletne.”

Antigone Davis, ktorá je celosvetovou riaditeľkou bezpečnosti skupiny Facebooku, bude vo štvrtok vypovedať pred Podvýborom pre ochranu spotrebiteľa v Senáte.

Facebook opakovane obhajoval svoje úsilie o pritiahnutie ďalších detí do aplikácie. Mosseri v pondelok na blogu argumentovala, že deti sú už dávno online.

“Kritici služby ‘Instagram Kids’ to budú chápať ako uznanie, že projekt je zlý nápad. Nie je to však tak. Realita je taká, že deti sú už online a veríme, že rozvíjanie zážitkov, ktoré sú primerané veku – navrhnutých špeciálne pre nich – je pre rodičov oveľa lepšie, než tam kde sa nachádzame dnes.“ Instagram pozastaví svoju prácu pri vysvetľovaní obáv s rodičmi, odborníkmi, tvorcami politík a regulačnými orgánmi.

Instagram bude tiež pracovať na rozšírení rodičovskej kontroly v rámci účtov tínedžerov.

Mosseri nakoniec poznamenala: “Tieto nové funkcie, pre ktoré sa môžu rodičia a dospievajúci rozhodnúť, poskytnú rodičom nástroje na zmysluplné formovanie zážitku ich dospievajúcich.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár