Hodinky_ktore_mozu_prezit_takmer_cokolvek_2017

Občas sa hovorí, že hodinky sú investíciou. V mnohých prípadoch to je pravda, ale najlepšie vychádzajú pri cene hodiniek, ktoré sú v minimálnej hodnote niekoľkých tisíc dolárov, kde sú jednoduchšie zhodnocované v priebehu času, alebo dokonca iba udržiavajú voju hodnotu.

Niektoré investičné hodinky sú stálymi. Môže Vás pri tom napadnúť klasický model značky Rolex – Submariner, ktorý je vyrobeným prevažne z vysoko kvalitnej nerezovej ocele.

Ale niektorí ľudia nechcú investičné hodinky. Jednoducho chcú pevné, univerzálne hodinky, ktoré môžu zaujať a uchovať význam času. Predstavte si však víkendové hodinky s ktorými môžete ísť na pláž, zároveň plávať, alebo len kempovať.

Dobrá voľba pre tieto účely je to, čo nazývame “taktické” hodinky, pretože sú navrhnuté tak, aby spĺňali vojenské účely. Alebo aspoň by mali vedieť čeliť tomu, čo vojak alebo námorník.

Snáď za najslávnejšie taktické hodinky sú považované Casio G-Shock, ale digitálne hodinky už z módy odišli. Tak to predstavuje novú možnosť pre Reactor Gryphon.

Cena 350 dolárov nie je považovanou za lacné hodinky. Ale ani sú sú veľmi drahými, sú navrhnuté a postavené presne tak, aby dobre fungovali vo všetkých druhoch podmienok. Reactor sa však dostáva do rovnakej oblasti ako Ballpark s modelom Luminox, čo je spoločnosť, ktorá vyrába populárne taktické hodinky, ktoré sú spojené s Navy Seals (Námorné, vzdušné a pozemné tímy Spojených štátov amerických).

Súvisiace: Ako sa Rolex stal kráľom medzi hodinkami

Spoločnosť Reactor mi požičala model Gryphon a nosil som ich počas celého môjho aktívneho víkendu. Dokonca som našiel spôsob, ako ich nosiť pod elegantnejšie oblečenie, vďaka masívnemu oranžovému tvaru.

Taktiež som sa rozprával so zakladateľom spoločnosti Reactor – Jimmym Olmesom, ktorého predchádzajúci vpád do oblasti merania času bol cez značku v oblasti surfovania – Freestyle.

Olmes vysvetlil, že prístupom spoločnosti Reactor bolo navrhnúť hodinky, ktoré môžu byť predané so ziskom a vybudovať tak hodnotu okolo hodiniek, ktorá poskytuje hodnotu pre spotrebiteľa a na trhu získa časť priestoru.

Poznamenal: “Nášmu podnikaniu sa v tomto sektore hodiniek prekvapivo dobre darí.”

Kľúčovými v boji bolo rozšírenie zliav, ktoré dílerom zaručili vyššie marže; urýchlili servisný cyklus od šiestich až desiatich týždňov na 48 hodín, pomocou servisného strediska spoločnosti Reactor a ďalšie.

Spoločnosť Reactor predáva však širokú škálu hodiniek a nielen “taktické” modely, ako Gryphon. Ponúka aj iné štýly, ktoré si obľubujú nielen muži, ale aj ženy.

Hodinky_ktore_mozu_prezit_takmer_cokolvek_2017_1
Čo „cool“ v modely Gryphon, sú vlastnosti hodiniek. Poskytujú vodotesnosť až do hĺbky 200 metrov. Vnútro hodiniek je v štandardnom formáte, vrátane 10-ročnej batérie, uzavreté nerezovou oceľou, zatiaľ čo vonkajšia časť hodiniek je vyrobená z ľahkého polyméru, ktorá sa používa vo firmách okolo strelných zbraní.

Súvisiace: Luxusné inteligentné hodinky zo Švajčiarska

Má pekný, silný gumový pásik s (laserom) rezanými dierami a priemer hodiniek je na úrovni 42mm. Gryfon má tiež najlepšie verziu superluminy. Je to zmes ktorá sa počas nosenia aktivuje slnečným alebo umelým svetlom a po zotmení jej jas pomaly oslabuje. Priemerná doba svitu je u menších prvkov okolo troch hodín, väčšie môžu fosforeskovať celú noc.

Jednosmerný rám zapadá pevne a presne a jeho prvky sú celkom čitateľné. Dôležité je, že Gryphony sú pohodlné na nosenie po celý deň, či už prší, svieti slnko, je teplo alebo zima.

Jedná sa o seriózne kvalitné hodinky, za rozumnú cenu, dokonca so zaujímavým dizajnom.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes, Fortune

Facebook komentár