Tag_Heuer_spolupracuje_s_Aston_Martin_na_dvoch_specialnych_hodinkach

V uplynulom roku sme zaznamenali niekoľko významných partnerstiev v hodinársko-automobilovom priemysle, vrátane firmy Roger Dubuis, ktorá sa spojila s talianskym výrobcom luxusných áut Lamborghini a zároveň spoločnosť Richard Mille začala spolupracovať s McLaren.

Najnovšie sa k zoznamu pridal Tag Heuer, ktorý formálne oznámil partnerstvo s Aston Martin na podujatí Autosalón Ženeva 2018. Spolupráca medzi týmito dvoma značkami nie je prekvapujúca, pretože Tag Heuer bol sponzorom pretekárskych tímov Red Bull F1, ktorý úzko spolupracuje s britským producentom automobilov. Na základe najnovšieho vývoja sa partnerstvo rozrástlo do novoutvorenej spolupráce, kde sa TAG Heur stal oficiálnym partnerom nielen Aston Martin, ale aj Aston Martin Racing. To znamená veľký návrat hodinárskej značky na Majstrovstvá sveta vo vytrvalostných pretekoch.

Na Ženevskom autosalóne boli oznámené prvé dva druhy hodiniek, ktoré dostali názov TAG Heuer Carrera Calibre Heuer 01 chronograph a TAG Heuer Formula 1 chronograph. Dizajnérsky tím Aston Marton spolupracoval so švajčiarským výrobcom hodiniek na vývoji prvej špeciálnej edícii chronografov. Vzhľad hodiniek je inšpirovaný farbami, tvarmi, vzormi a materiálmi charakteristickými pre športové autá Aston Martin.

Súvisiace:
Hodnota Aston Martin v IPO – 6,8 miliardy dolárov
Spoločnosť Aston Martin vstupuje na trh s nehnuteľnosťami

Chronograf TAG Heuer Carrera Caliber Heuer 01 má skeletonizovaný ciferník v šesťuholníku, ktorý odhaľuje slávny výrobný pohyb inšpirovaný neuveriteľnými športovými vozidlami. Pevné 45 milimetrové puzdro má jedinečný dizajn s čiarami na strane, ktoré vyvolávajú rýchlosť, pretekársku dráhu a piesty. Na druhej strane chronograf TAG Heuer Formula 1 bol inšpirovaný z Aston Martin Racing. Je vybavený vrubovaným oceľovým rámom a hliníkovým krúžkom s mierkou tachometra. Puzdro bolo výlučne vyrobené z ocele s rozmermi 43 mm a ručička, sekundová ručička a slávne okrídlené logo sú v špecifickom odtieni Aston Martin Racing, ktoré kontrastuje s čiernym ciferníkom. Obe hodinky budú spustené na blížiacej sa svetovej hodinárskej a šperkárskej show Baselworld 2018, kde budú oznámené ceny aj dostupnosť.

Video: TAG Heuer | Aston Martin:

Preložila: Veronika Paľová

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Fortune

Facebook komentár