Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

The Rolex Yacht-Master

Počas konferencie, keď Apple predstavil svoje nové smart hodinky, spoločnosť uviedla, že v príjmoch za hodinky bola v roku 2015 druhým výrobcom hodiniek vo svete, hneď za značkou Rolex.

Apple sa týmto chválila ako veľkým úspechom – a tým to aj je. Ale viacerí očakávali, že Apple zaberie prvé miesto so svojimi neodolateľnými vychytávkami, ktoré majú nižší vstupný bod ako väčšina ich švajčiarskych a iných konkurentov v oblasti luxusných hodiniek.

Súvisiace: Ako sa Rolex stal kráľom medzi hodinkami

„Nakoniec, Rolex je kráľom sveta hodiniek. Pokiaľ ide o sériovo vyrábané luxusné špičkové hodinky, jediný, kto sa približuje je asi Omega,“ uviedol pre nás v apríli Ben Clymer, redaktor of Hodinkee. „A naozaj nie sú tak blízko.“

 

 

Rolex je Rolexom z nejakého dôvodu. A tým dôvodom je status a reputácia, ktorú značka kultivovala počas viac ako 100 rokov existencie. Kult osobnosti pri Rolexe nie je náhodou.

„Inovácia v oblasti produkcie hodiniek je to, čo poháňa Rolex tam, kde je teraz,“ Uviedol Clymer.

Aby si poistil svoj status, Rolex nikdy neprestal investovať. Prišiel s prvým vodotesným obalom, prvými samo naťahovacími hodinkami, prvými hodinkami s dátumom a (pravdepodobne) jednými z prvých vodičských chronografov, ktoré sa používajú na meranie kôl. Naviac k týmto inováciám vo výrobe hodiniek v prvej polovici 20. storočia, Rolex si vytvoril povesť spoľahlivosti.

Apple Watch Series II

Rolex sa chváli touto históriou vo svojich reklamách, pokúšajúc sa o to, aby zákazníci cítili, že kupujú dedičstvo a nie len horúcu novinku.

Toto pomáha vysvetliť, prečo začiatkom tohto roka, aj keď správa o luxusných značkách ohodnotila Apple Watch ako luxusné hodinky, o ktorých sa najviac hovorí, bol Rolex stále najvyššie ohodnotený v „Passion index“ , ktorý meria ako sa o značke hovorí.

Súvisiace: Tag Heuer – luxusné a tiež najdrahšie hodinky s androidom

Avšak uvidíme, čo prinesie budúcnosť. S uvedením úplne novej série hodiniek, Apple Watch Series II obsahuje niekoľko veľmi žiadaných prvkov, ako vodeodolnosť a GPS. Švajčiarsky hodinkový priemysel ako celok takisto čelí protivetru, aj keď je ťažké povedať, ako presne to ovplyvňuje Rolex.

Zatiaľ si však kráľ hodiniek drží svoju korunu.

Preložila:

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet, BBC

Facebook komentár