Keď si predstavíte košeľu s krátkym rukávom, prvá myšlienka, ktorá vám napadne je pravdepodobne to, že je to nemoderné.

Klopy na vreckách, zvláštne polovičné zastrčenie, strih ako stan to je pravdepodobne to, čo vám napadne. Ale nemusí to byť takto.

Nemusíte vyzerať ak keby ste boli posledný vybraný na vybíjanú; len musíte dodržať niekoľko pravidiel.

Najdôležitejšie je, že košeľa musí sedieť. Strih je najdôležitejším aspektom akéhokoľvek kusu oblečenia, ktoré nosíte, ale je ešte dôležitejší pri košeliach s krátkym rukávom, ktoré majú tendenciu vyzerať ako vrece ak nemajú správny strih.

Strih by mal byť mierne vypasovaný, avšak nesmie byť príliš úzky, rukávy by mali končiť nad stredom bicepsu (to je veľmi dôležité) a rukáv by mal byť len minimálne rozšírený. Takisto by nemal byť príliš dlhý.

Súvisiace: 3 spôsoby ako vyzerať upravene aj keď nemáte oblečený oblek

Golier je rovnako dôležitý. Goliere s gombíkmi sa nosia najľahšie, keďže klasický golier, ktorý nie je vystužený, je menej štruktúrovaný a trochu poddajný.

Po druhé, košeľa má mať správnu farbu alebo vzor. Košele s krátkym rukávom poskytujú trochu viac voľnosti, takže sa nebojte byť kreatívny.

Košele v tlmenom havajskom štýle sú v súčasnosti veľmi moderné.

Po tretie, myslite na to, že košele s krátkym rukávom nemôžu byť nosené na všetky príležitosti, kde môžu byť nosené košele s dlhým rukávom. Sú náhradou za tričko, nie za košeľu s dlhým rukávom. Po formálnej stránke sa nachádzajú niekde medzitým. Nebuďte prekvapení, ak sa na vás šéf pozrie zvláštne, keď vás zazrie v práci v takejto košeli.

Ryan Gosling na tomto obrázku perfektne zvládol všetky tri rady, a preto vyzerá výborne.

Zdroj: Telegraph

Facebook komentár