Za_pracu_opatrovatelky_ponukaju_129_000_a_pristup_k_rodinnemu_Maserati

Ak milujete deti a dokážete zvládať vypäté situácie, táto ponuka práce pre vás môže byť ideálna. Bohatá rodina s domami po celom svete hľadá skúsenú opatrovateľku na trvalý pracovný pomer v Londýne. Zamestnanecké výhody zahŕňajú medzinárodné cestovanie, jedlá od Michelinového šéfkuchára a ročný príjem vo výške 100 000 libier ($128 680 dolárov).

Matka bohatej rodiny v inzeráte na portáli Childcare.co.uk uvádza: „Hľadáme vysokokvalifikovanú opatrovateľku, ktorá má diplom z detskej psychológie, nemá vlastné deti a disponuje minimálne 15-ročnými skúsenosťami s opaterou detí.“ Ideálny kandidát na túto pozíciu by mal byť trénovaný s sebaobrane. V prípade, že úspešný uchádzač nebude majstrom bojových umení, rodina je ochotná zaplatiť mu základný kurz sebaobrany. Táto záležitosť nie je otvorená diskusii.

Rodičia štyroch detí vo veku od 2 do 15 rokov vlastnia domy v Londýne, Barbadose, Kapskom meste a Atlante. Hľadajú pestúnku, ktorá by bývala v ich domácnosti a trikrát do týždňa by bolo ochotná zúčastniť sa ciest do zahraničia. Pracovná náplň je pomerne náročná. Úspešná pestúnka bude musieť byť dostupná 6 dní v týždni, denne od 7:00 do 20:00. Bude sa musieť zúčastňovať na vyučovacích hodinách a vzdelávacích aktivitách svojich zverencov, ktorých budú vyučovať súkromní učitelia priamo doma.

Pestúnka bude mať na starosti aj vybavovanie záležitostí mimo domu a bude povinná voziť deti na rôzne stretnutia a podujatia. Pri tom však môže využívať ktorékoľvek z veľkého počtu rodinných áut, medzi ktoré patria vozidlá značiek Porsche, Range Rover a Maserati.

Úspešní kandidát si bude musieť dať pozor aj na to, ako bude tráviť svoj voľný čas mimo pracovnej doby. Matka rodiny vyhlásila: „Nebudeme dohliadať na to, ako naša pestúnka trávi svoj voľný čas. Nebudeme však tolerovať nadmerné požívanie alkoholu či akýkoľvek kontakt s drogami. Odhalenie takýchto činností povedie k okamžitému prepusteniu zo zamestnania.“

Súvisiace: Ako zbohatnúť? Inšpirujte sa 10 jednoduchými vetami

Identita rodiny či meno matky, ktorá zverejnila inzerát, nie sú známe. Táto žena však potvrdila, že ide o serióznu a reálnu ponuku. Povedala: „Zatiaľ nás kontaktovalo už 300 uchádzačov o zamestnanie. Väčšina z nich nanešťastie nespĺňa všetky naše podmienky. Niekoľkí sa však ukázali vo veľmi pozitívnom svetle a je možné, že ich posunieme do užšieho výberu.“ Úspešný kandidát bude musieť podpísať zmluvu o uchovaní dôverných informácií.

Vedenie portálu tvrdí, že ponuka práce sa na jeho stránkach prvýkrát objavila 9. augusta. Childcare.co.uk je online platformou, ktorá rodičom sprostredkuje rôzne služby z oblasti starostlivosti o deti. Sú tu registrované denné opatrovateľky, pestúnky a súkromní učitelia. Portál má vyše 1.5 milióna užívateľov. Potvrdil, že profil spomenutej matky a ponuka práce sa zdajú byť autentické.

Správca portálu povedal: „Nemáme žiadne nezrovnalosti, profil sa zdá byť v poriadku. Je však pravda, že sa mierne odlišuje od profilov našich ostatných užívateľov.“ Inzerát si za minulý týždeň prečítalo 874 poskytovateľov starostlivosti o deti.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, TheGuardian

Facebook komentár