Instagram_chce_prinutit_vplyvnych_influencerov_aby_informovali_kto_ich_plati

Britský Úrad pre hospodársku súťaž a trhy (CMA) v piatok uviedol, že Instagram patriaci do skupiny Facebook súhlasil s opatreniami na potlačenie skrytej reklamy takzvaných influencerov v rámci jej platformy určenej pre zverejňovanie fotografií a videí.

Influenceri s tisíckami followerov môžu od spoločností zarábať veľké sumy za propagáciu produktov a služieb na Instagrame. Mnoho podnikateľov a významných svetových značiek vyčleňuje čoraz väčšiu časť svojich reklamných rozpočtov na influencer marketing, najmä na oslovenie mladších spotrebiteľov, ktorí nemusia sledovať televíziu alebo čítať noviny.

Spoločnosť Facebook Ireland, ktorá v Británii prevádzkuje spoločnosť Instagram, sa zaviazala k balíku zmien v rámci toho, čo CMA označila za dôležitý posun v správaní jednej z hlavných platforiem sociálnych médií.

CMA vo vyhlásení uviedla: “Toto výrazne sťažuje ľuďom zverejňovanie inzerátov na Instagrame bez toho, aby ich len tak označili.”

Andrea Coscelli, ktorá je generálnou riaditeľkou Britského úradu pre hospodársku súťaž a trhy (CMA), uviedla: „Hlavné platformy sa príliš dlho vyhýbali zodpovednosti za skrytú reklamu na svojich stránkach.“

Coscelli dodala: „Tieto zmeny znamenajú, že nebude existovať žiadne ospravedlnenie pre podniky, aby prehliadli, akým spôsobom sú inzerované ich značky, čo sťažuje život tým, ktorí sú otvorení a čestní voči svojim followerom.“

Facebook uviedol, že spoločnosť bola nadšená spoluprácou s CMA na jej ďalšom úsilí o zvýšenie transparentnosti, keď sú ľudia platení za zverejňovanie obsahu na Instagrame.

Facebook dodal: „Sme hrdí na to, že spoločne spúšťame program, ktorý pomáha vzdelávať mladých ľudí o značkovom obsahu a o tom, ako ho identifikovať.“

CMA uviedla, že prešetruje obavy, že príliš veľa influencerov zverejňuje obsah o firmách bez toho, aby bolo jasné, či im za to bolo zaplatené alebo dostali iné stimuly.

Ak influenceri dostali určitý druh stimulov na propagáciu produktu alebo služby, budú to musieť potvrdiť a zverejniť.

Instagram tiež vytvorí nástroj pre podniky, ktorý im pomôže sledovať, ako sa propagujú ich produkty, aby mohli v prípade potreby požiadať platformu o odstránenie príspevkov.

Kontrolný orgán uviedol, že v priebehu minulého roka sa 16 celebrít zaviazalo, že si po nariadení CMA urobia poriadok na sociálnych sieťach.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet

Facebook komentár