Instagram_otestuje_skryvanie_likov_u_pouzivatelov_v_USA

Je jednoduché mať radosť z likov na Istagrame a je možné pozrieť, kto tieto liky z vašich blízkych alebo neznámych vykonal. Ale niektorí používatelia v USA túto možnosť mať čoskoro nebudú.

Generálny riaditeľ Adam Mosseri na konci tohto týždňa poznamenal: “V snahe potlačiť konkurenčný tlak na platformu bude Instagram od budúceho týždňa skrývať hodnotenie „niektorým“ používateľom v Spojených štátoch.

Jedná sa o test, ktorý táto platforma vlastnená Facebookom už rozšírila do siedmich krajín: Kanady, Írska, Talianska, Japonska, Brazílie, Austrálie a Nového Zélandu. Spojené štáty sa k tomuto zoznamu tak pripoja.

Páči sa mi to, alebo koľko sŕdc dostane príspevok, zo stránok informačného kanála a profilu používateľa Instagramu zmizne. Používateľ môže stále vidieť, koľko hodnotení pod označením “like” dostane, ale jeho sledovatelia počty vidieť nebudú. Je preto ťažšie porovnávať, či váš príspevok roztomilého psa získava väčšiu obľúbenosť ako fotografia mačky vášho priateľa.

Tento krok je zameraný na mladých ľudí. Mosseri v poznámkach na konferencii Wired 25 uviedol, že „zámerom je zmierniť tlak na Instagrame.“

Mosseri na konferencii Wired 25 v San Franciscu uviedol, že v publiku je zhruba niekoľko stoviek ľudí a niektorí z nich určite budú čeliť skrývaniu likov.

Súvisiace: Facebook, Instagram a YouTube chcú zničiť metriky popularity, ktoré vynašli

Spoločnosti pôsobiace v oblasti sociálnych médií sa dostali pod tlak, aby zaujali aktívnejší prístup k monitorovaniu obsahu na svojich platformách a k riadeniu tzv. závislosti od trávenia času pred obrazovkou.

Niektorí používatelia doteraz vyjadrili úľavu v súvislosti s krokom skryť hodnotenia v štýle „likov“.

Zmeny by však mohli byť tiež úderom menších influecerov, ktorí sa spoliehali na veľké množstvo likov, čím vedeli prilákať ponuky značiek. Instagram má však ešte jednu metriku: počet sledovateľov. Pre ovplyvňovateľov, ktorí vytvárajú obsah, ktorý zvyčajne získava veľa likov, ale nemusia mať nevyhnutne veľké množstvo sledovateľov, mohli by vidieť, ako sa konkurencia posunula v rámci tejto metriky, v ktorej nedosahujú také dobré výsledky.

Mosseri poznamenal: „Musíme vidieť, ako to ovplyvňuje to, ako sa ľudia cítia na platforme,“ … „Osobne som trávil v rámci tejto ponúkanej funkcie naozaj veľa času.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet

Facebook komentár