Facebook_a_Instagram_celia_viacerym_vypadkom_ako_konkurencne_socialne_siete

Nedeje sa to len Vám: Facebook a Instagram určite viac ako predtým čelia náročným výpadkom, vrámci všetkých užívateľov.

Tieto sociálne siete skupiny Facebook v posledných 12 mesiacoch zaznamenali dramatický nárast výpadkov – ako vyplynulo zo zdieľaných údajov, prostredníctvom služby monitorovania problémov – Downdetector, čo prispieva k frustrácii medzi 2,7 miliardami používateľov aplikácií spoločnosti po celom svete, ktorí sa spoliehajú na služby skupiny Facebook, od komunikácie so svojimi priateľmi, po podporu ich podnikania, ako aj vrámci zverejnenia fotografií svojich jedál.

Výpadky Instagramu počas prvých šiestich mesiacov roku 2019 sa v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka takmer zdvojnásobili, keďže sa navýšili o 90%. A pre Facebook je tento nárast ešte výraznejší – takmer štvornásobný, dosiahnutím 281%.

Downdetector nevydáva svoje záznamy o celkovom počte zaznamenaných problémov pre danú službu, ale poskytol ich s indexovanými údajmi spoločnosti Business Insider, ktoré priamo zodpovedajú výpadkom a ktoré umožňujú porovnávanie výpadkov medzi rôznymi internetovými službami.

Súvisiace: Graf: Koľko času ľudia trávia na Facebooku

Údaje ukazujú, že konkurenčné služby, ako je Snapchat a Twitter v ich funkčnosti zostali relatívne stabilné, s výnimkou pozoruhodného výpadku služby Snapchat v júni 2019, ktorý bol spôsobený širším technickým problémom služby Google Cloud a štvrtkovým výpadkom služby Twitter, ktorý nastal potom, čo dáta boli už zostavené.

Facebook_a_Instagram_celia_viacerym_vypadkom_ako_konkurencne_socialne_siete_1

Zistenia potvrdzujú rastúce podozrenie, že služby skupiny Facebook sú v poslednom období menej spoľahlivé. A prudký nárast výpadkov prichádza v období, kedy sa spoločnosť Facebook pokúša dostať z obdobia rozsiahlych škandálov a pracuje na ambicióznom projekte, ktorý by umožnil spojiť jej hlavné aplikácie pre odosielanie správ (Messenger, WhatsApp a Instagram DM), pre vylepšenie ochrany súkromia.

Hovorca spoločnosti Facebooku vo svojom vyhlásení poznamenal: „2,7 miliarde ľudí, ktorí využívajú naše produkty a služby sa snažíme poskytnúť, čo najlepšie skúsenosti z našej ponuky aplikácií. Niekedy sa stretávame s dočasným prerušením prevádzky, následne problém vyriešime a opravíme.”

Hovorca odmietol komentovať údaje o výpadkoch.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BI

Facebook komentár