Graf_Kolko_asu_ludia_travia_na_Facebooku

Ľudia trávia na Facebooku menej času.

Aspoň podľa novej správy spoločnosti eMarketer, ktorá zistila, že priemerný denný čas dospelých v USA (osoby staršie ako 18 rokov) trávia na sociálnej sieti Facebook o 3 minúty menej, k hodnote 38 minút denne.

eMarketer očakáva, že toto číslo v roku 2019 zostane nezmenené a do roku 2020 klesne na 37 minút.

Graf_Kolko_asu_ludia_travia_na_Facebooku_1

Debra Aho Williamsonobá, ktorá je hlavnou analytičkou spoločnosti eMarketer poznamenala: „Pokračujúca strata spoločnosti Facebook u mladších dospelých užívateľov spolu so zameraním na znižovanie počtu príspevkov a videí v službe bola prospech tých, ktorí sa snažia o “vhodne strávený čas“, čo v roku 2018 viedlo k menšiemu dennému času strávenému na platforme, než sme predtým očakávali.“

Hovorca spoločnosti Facebook neodpovedal okamžite na žiadosti o komentár.

Avšak tento výsledok podporuje ponurý trend pre Facebook. Platforma zaznamenala najpomalší 12-mesačný rast užívateľov od svojho IPO, zrealizovaného v minulom roku, pričom nárast počtu denných aktívnych užívateľov prvýkrát klesol pod hranicu 10%. Facebook v roku 2018 zaznamenal 2,32 miliardy denných aktívnych užívateľov.

Súvisiace: Výsledky Facebooku: Pozor na náklady pre bezpečnosť

Medzitým, súbor grafov, ktoré boli zdieľané s vrámci jej najnovších výsledkov ukázal, že denný aktívni užívatelia v USA a Kanade sa za posledné dva roky dostali do nezmenenej podoby; mesačné údaje o aktívnych užívateľoch nasledovali podobný model aj v roku 2018. Väčšina rastu počas štvrťroka bola vyhradená krajinám mimo USA, Kanady a Európy.

Podľa spoločnosti eMarketer to však pre všetky aplikácie spoločnosti Facebook nebola zlá správa. Instagram bol jasným miestom pre spoločnosť po tom, čo používatelia trávili viac času s touto sociálnou sieťou. Taktiež sa im podarilo získať podiel od svojich konkurentov, ako je Snapchat.

Williamson: “Funkcie, ako sú príbehy, obsah od influencerov a video, prispievajú k väčšej angažovanosti a pomalému, ale stabilnému vzostupu v čase strávenom na Instagrame.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet, eMarketer

Facebook komentár