Instagram_Co_naozaj_stoji_za_znizenim_poctom_followerov

Táto chyba spôsobila, že niektorí používatelia služby Instagram uvideli, že počet ich followerov (sledovateľov) klesol o tisíce a u niektorých aj o milióny.

Používatelia Instagramu v utorok večer začali čeliť veľkým zmenám v počte followerov. Spoločnosť Instagram reagovala vo vyhlásení, ktoré zverejnili na inej sociálnej sieti Twitter a uviedla, že je “vedomá problému” a snaží sa tento problém čo najrýchlejšie vyriešiť.

Významní používatelia ako YouTuber James Charles a herec Don Benjamin na Twitteru neskoro v utorok večer videli, že majú menej followerov a hneď o niekoľko stoviek tisíc. Stránka DownDetector, ktorá je zameranou na problémy a výpadky webových stránok, bola zaplavená komentármi od používateľov Instagramu, ktorí zaznamenali drastické poklesy v počte followerov.

Konzultant pre oblasť sociálnych médií – Matt Navarra zaznamenal rozsiahly vplyv aj na “populárne účty”. Vypracoval zoznam, vrátane niektorých používateľov, ktorí zrejme stratili viac ako milión followerov (sledovateľov), vrátane Kylie Jennerovej, Cristiana Ronalda, Justina Biebera a Seleny Gomezovej.

Súvisiace:
4 Grafy: Ako sa podnikanie Facebooku mení vďaka Instagramu
Hodnota spoločnosti Instagram je 100 miliárd dolárov

Mnoho špekulovali, že náhle následné zníženie bolo z dôvodu zákroku Instagramu voči “falošným profilom” naprieč platformou. Spoločnosť v novembri uviedla, že podnikne kroky na vymazanie účtov, ktoré sú ovládané pomocou aplikácií a robotov tretích strán, aby zvýšili svoju popularitu prostredníctvom falošných likov a followerov.

Medzitým Instagram poprel akúkoľvek “následnú očistu”, ktorá by mohla prebiehať a náhlu zmenu v počte followerov (sledovateľov) označila za chybu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yaho, MSN

Facebook komentár