Kralovna_Alzbeta_sa_prvykrat_prihlasila_na_Instagram

Kráľovná Alžbeta II. sa počas dnešného dňa poprvýkrát prihlásila na Instagram a hneď zavesila príspevok dokumentujúci predkov, ktorý objavila na návšteve Múzea vedy v Londýne.

Panovníčka Spojeného kráľovstva zdieľala fotografiu listu napísaného pra pra dedkovi, princovi Albertovi – manželovi kráľovnej Viktórie – v roku 1843.

Súvisiace: Najnovší influencer na Instagrame … banka Goldman Sachs

Kráľovná vedľa obrázka, ktorý bol zverejnený prostredníctvom účtu na Instagram – Royal Family, napísala: “Zdá sa mi vhodné, aby som zverejnila tento príspevok na Instagrame z Múzea vedy, ktorý sa považuje za priekopníka v oblasti počítačovej techniky.”

Potom sa podpísala ako “Elizabeth R.”

View this post on Instagram

Today, as I visit the Science Museum I was interested to discover a letter from the Royal Archives, written in 1843 to my great-great-grandfather Prince Albert.  Charles Babbage, credited as the world’s first computer pioneer, designed the “Difference Engine”, of which Prince Albert had the opportunity to see a prototype in July 1843.  In the letter, Babbage told Queen Victoria and Prince Albert about his invention the “Analytical Engine” upon which the first computer programmes were created by Ada Lovelace, a daughter of Lord Byron.  Today, I had the pleasure of learning about children’s computer coding initiatives and it seems fitting to me that I publish this Instagram post, at the Science Museum which has long championed technology, innovation and inspired the next generation of inventors. Elizabeth R. PHOTOS: Supplied by the Royal Archives © Royal Collection Trust / Her Majesty Queen Elizabeth II 2019

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on

Followeri si jej príspevok obľúbili, keďže má už cez takmer 175 000 lajkov. Kráľovná tiež pred 43 rokmi odoslala svoj prvý mail, čo urobila ako prvá panovníčka v histórií. Odvtedy sa od technológii držala ďalej, až na jedno video na Youtube z roku 2008, ktoré v podstate spustilo prezentovanie kráľovskej rodiny na sociálnych médiách.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár