Letny-dopyt-po-benzine-v-USA-klesa-pod-uroven-z-pandemie

Američania podľa oficiálnych údajov cestujú menej ako v lete roka 2020, kedy pandemické cestovné obmedzenia takmer zastavili pohyb.

Štvortýždňový priemer spotreby benzínu v USA (najvhodnejšia miera dopytu v krajine) je teraz viac ako 1 milión barelov denne pod sezónnymi normami počas Covidu, ako vypláva z údajov Energy Information Administration.

Pokles naznačuje, že záblesk oživenia dopytu, ktorý bol zaznamenaný v priebehu predchádzajúceho týždňa, bol len odchýlkou: Hoci ceny na čerpacích staniciach klesali 50 dní za sebou, avšak ani to nestačí na to, aby prilákali vodičov späť na cesty z dôvodu historickej inflácie, ktorá obmedzuje rozpočty spotrebiteľov.

Pokles dopytu spôsobil, že futures na ceny benzín sa v stredu v New Yorku prepadli až o 11 %. Hoci by to malo potiahnuť maloobchodné ceny ešte nižšie, úľava na pumpách môže prísť až príliš neskoro, keďže letná sezóna cestovania sa blíži ku koncu.

Graf: Priemerný dopyt po benzíne 2015-2019, 2020, 2022

Letný dopyt po benzíne v USA klesá pod úroveň pandémie.

Letný dopyt po benzíne v USA klesá pod úroveň pandémie.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj. Bloomberg

Facebook komentár