Takmer_polovica_zamestnancov_mina_celu_vyplatu_alebo_aj_viac_2017

Takmer polovica zamestnancov v USA uvádza, že ich náklady sú rovnaké alebo väčšie ako ich príjmy. A pre tých, ktorí majú 18 až 25 rokov percentuálny podiel je väčší ako polovica, presnejšie až 54%. S týmto výsledkom prišla nová štúdia z Centra pre Inovácie Finančných Služieb (CFSI).

Jennifer Tescherová, ktorá je prezidentkou a generálnou riaditeľkou (CEO) spoločnosti CFSI, ktorá prišla s vydaním štúdie uviedla: “Polovica Ameriky nemá finančný vankúš,” … “Žijú veľmi na hrane.”

Tescher ďalej uvádza: “25% tých, ktorí tvrdia, že majú príliš veľa dlhov, 96% z nich uvádza že sú v strese. Tento druh finančného stresu má trvalé zdravotné následky, najmä pre tých, ktorí neustále pracujú na pokrytie základných nákladov,“ … “Nemôžete bojovať so svojimi zdravotnými problémami, ak neviete riešiť svoje finančné zdravie.”

Súvisiace: Aké oblasti nášho života zasahuje nerovnosť medzi príjmami???

Pri 54% podielu sa jedná o 1 z 2 ľudí ktorí míňajú toľko čo zarobia. Ak navštevujete USA, môžu to byť vaši spolupracovníci, recepčný, chlap ktorý kosí trávnik, žena, ktorá sa stará o svoje deti.

Preto musíme bojovať

Možno naozaj čelia nadmernému míňaniu. Ale môže sa stať, že ekonomika pre nich nefunguje.

Tescherová uvádza: „Iste všetci môžeme robiť ťažkú prácu, alebo vykonať zníženie našich nákladov.“ Avšak ďalej uvádza, že výsledky tejto štúdie ukazujú niečo o štrukturálnosti a nie o individuálnych výdavkoch.

“Ľudia míňajú prekvapivo veľké množstvo príjmov na bývanie. Zároveň musia platiť za dopravu, aby sa vedeli dostať do práce. Tieto náklady smerujú na vyššie úrovne, zatiaľ čo ich mzdy zostávajú rovnaké.”

Podľa štúdie je ďalším významným prispievateľom aj nepravidelný príjem. Takmer 40% z tých, ktorí míňajú rovnako, alebo viac než zarobia, čelia volatilite (pohyblivosti) príjmov, čo znamená, že sa menia zo dňa na deň, z týždňa na týždeň a z mesiaca na mesiac.

“Rodiny v priemere čelia nestabilite príjmov, počas piatich mesiacov v roka.“ S týmito zisteniami prišla nedávno vydaná kniha “Finančné denníky“, od Jonathana Morducha a Rachel Schneiderovej, ktorí sú tiež členom CFSI.

A v týchto pohyblivých mesiacoch sa príjem môže pohybovať o viac ako 25%, čo znamená, že pri $ 1000 príjme, sa v jeden mesiac môžu ľudia dostať na 1 250 dolárov a ďalší mesiac na hodnotu 750 dolárov.

Súvisiace: Prečo Trump chudobným nerozumie?

Ako sa dostať z vyjazdených koľají?

Nové finančné nástroje majú za cieľ pomáhať ľuďom efektívnejšie spravovať svoje peniaze. Rovnako ako Activehours, ktorý ľuďom umožňuje získať časť svojho platu pred výplatou a to takým spôsobom, že použijú krátkodobú pôžičku, ktorá je na to vyhradená. K dispozícii je tiež nástroj s názvom I, ktorý ľuďom okrem iného pomáha z rozpočtom. Vyrovnáva váš plat z vysoko zárobkového obdobia a presúva ho, tam kde ľudia môžu čeliť nižším príjmom.

Ale Tescherová nevidí tieto nástroje z oblasti technológií, ako elixír.

Nakoniec dodáva: “V našej krajine čelíme niekoľkým štrukturálnym problémom, ktoré vyžadujú politické riešenia,” … “Musíme odstrániť stigmy a hovoriť o finančných problémoch a je treba sa snažiť reálne pomôcť mnohým ľuďom.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes, Fortune

Facebook komentár