Pri použití anonymnej spätnej väzby od tých, ktorí vyplnili hodnotenie svojich zamestnávateľov, web z oblasti pracovných miest – Glassdoor zostavil zoznam top 50 najlepších spoločností k práci.

V tomto prieskume zamestnanci vysoko hodnotia spoločnosti, ktoré zvyčajne oceňujú svojich zamestnancov, majú jedinečnú kultúru, ktorá je v súlade s poslaním firmy, ponúka jasný smer, skvelé pôžitky a výhody a najíma naozaj veľké talenty.

Kto teda obsadil vrchnú priečku medzi veľkými zamestnávateľmi? Je ňou technologická spoločnosť z oblasti ubytovania – Airbnb.

Jeden zamestnanec, ktorý pracuje v kanceláriách spoločnosti Airbnb v San Franciscu poznamenal: “Úžasní ľudia, skvelé pracovisko a bezkonkurenčná kultúra, ktorá je naozaj skutočnou …. Taktiež výborne platia poistenie, poskytujú výhody, večierky a jej možnosti rastu sú naozaj prvotriedne.”

Celosvetová poradenská firma Bain & Co sa dostala na druhé miesto tohto rebríčka. Dostala najvyššie hodnotenie v každej oblasti, či sú to kariérne príležitosti, odmeny a benefity, kultúra a hodnoty a prístup vrcholového vedenia. Ale prvú priečku neobsadila z dôvodu nižšej úrovni pri hodnotení zamestnancov v rovnováhe pracovného a súkromného života.

Na treťom mieste sa nachádza výrobca softvéru pre poisťovateľov nehôd a majetku -Guidewire. Má vyššie hodnotenie než akákoľvek iná spoločnosť, pre vynikajúcu rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom.

Jeden zamestnanec spoločnosti z kancelárie vo Foster City, v štáte Kalifornia uviedol: “Vysoké hodnotenie zamestnancov pochádza z flexibility ohľadom pracovného času. To je pravdepodobne najdôležitejším dôvodom, prečo sme schopní udržať špičkové talenty, ktoré máme.”

Do top 5 najlepších zamestnávateľov patrí spoločnosť v on-line marketingu HubSpot a najväčšia firma z oblasti sociálnych médií – Facebook. Hneď pod nimi je ďalšia sieť – LinkedIn, nasledovaná spoločnosťami Boston Consulting Group a Google.

Medzi menšie firmy – menej ako 1000 zamestnancov – najvyššie miesto obsadila spoločnosť digitálneho marketingového softvéru Madwire.

Vedúci dizajnér v kanceláriách spoločnosti Loveland, v štáte Colorado uviedol: “Všetci … sú vysoko motivovaní, skvelo vedení a pracujú s vášňou. Nezáleží na tom, akú pozíciu máte … každý z nich sa snaží zo seba dostať úplné maximum.”

V San Franciscu založený poskytovateľ zdravotnej starostlivosti – Grand Rounds sa dostal na druhé miesto. Jeden z ich zamestnancov povedal, že spoločnosť “berie úroveň zdravotnej starostlivosti na úplne novú úroveň …. Nikdy som nezažil tak pozitívne, prepojené a vynikajúce prostredie.”

V tejto top 5 sa umiestnil aj poskytovateľ kybernetickej bezpečnosti Cybersecurity Cloudlock, producent vzdelávacieho softvéru – Instructure a spoločnosť pre vývoj mobilných aplikácií spoločnosť WillowTree.

Tu je úplný zoznam najlepších 50 veľkých amerických spoločností pre Glassdoor:

1. Airbnb

2. Bain & Company

3. Guidewire

4. Hubspot

5. Facebook

6. LinkedIn

7. Boston Consulting Group

8. Google

9. Nestle Purina PetCare

10. Zillow

11. Eastman Chemical

12. World Wide Technology

13. In-N-Out Burger

14. MINDBODY

15. Power Home Remodeling Group

16. Expedia

17. H-E-B

18. Riot Games

19. Adobe

20. Memorial Sloan Kettering

21. Delta Air Lines

22. The Church of Jesus Christ of Latter Day Saints

23. Protiviti

24. QuikTrip

25. Apple

26. Twitter

27. Vivint Solar

28. Paycom

29. Wegmans Food Markets

30. Slalom Consulting

31. Akamai

32. Salesforce

33. F5 Networks

34. Genentech

35. Workday

36. Turner Construction

37. Red Hat

38. Gensler

39. Chevron

40. Costco Wholesale

41. GE Aviation

42. Southwest Airlines

43. Stryker

44. Gartner

45. REI

46. Red Bull

47. NIKE

48. Total Quality Logistics

49. Concur

50. Solar City

Facebook komentár