Budúcnosť pre hladného vodiča je omhoho lepšia, vďaka automobilke Ford a jej ponúkanému systému hlasu v automobile, čo vám oznámi zoznam najbližších reštaurácií, ak jednoducho poviete, že máte hlad.

Stephen Odell, generálny riaditeľ divízie EMEA od automobilky Ford povedal, že táto technológia komunikácie formou hlasu v automobile sa stane normou. Prvýkrát bola verejnosti predstavená v jej modeloch spoločnosti na konferencií Mobile World Congress.

Nový Focus bude mať taktiež ďalšie moderné pomôcky ovládania vozidla, ako je napríklad Blind Spot Information System, ktorý pri zmene jazdného pruhu bude varať vodiča, a môže tiež zabrániť vodičovi, aby z parkoviska vycúval, keď bude hroziť nebezepčenstvo.

Odell povedal: “Ľudia vždy chcli byť spojený s ich automobilom, a my im to umožňuje, cez naše nové technológie, ktoré budú môcť dostať k našemu modelu Focus.”

( Súvisiace: Elon Musk: Tesla Model X bude oveľa populárnejší ako Model S )

“Napríklad tento sytém Vám umožní nielen zaparkovať paralelne, ale aj kolmo. Technológie v automobile Vám nielen umožnia aby ste vyšiel z parkovacieho miesta ale zároveň bude analyzovať bezpečnosť Vášho výjazdu, v prípade možných nebezpečenstiev z vozidiel prichádzajúcich smerom k Vám.”

Auto má nový 8-palcový displej, ktorý obsahuje funkciu SYNC 2, ktorá umožňuje viac rôznych hlasových príkazov, ktoré systém dokáže rozpoznať z Vašej reči, keď napríklad poviete, že máte hlad, nasledne sa Vám na displeji zobrazia odporúčané reštaurácie, hodnotenia a možná navigáciu.

Odell povedal: “Našou silou značky je neustále sa zlepšovať, v skutočnosti umožnené technologicky vedúci akcie, ako je táto s najvyspelejší auta na trhu sme absolútne na trati.”.

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár