Ford_zvolava_k_oprave_az_50000_vozidiel

Automobilka Ford zvoláva k oprave približne 350 000 vozidiel, keďže existuje riziko, že automobili sa vedia pohnúť aj po tom, ako vodič zvolí parkovaciu polohu (poloha voliacej páky automatickej prevodovky).

Automobilka tvrdí, že problém ovplyvňuje modely vozidiel Ford F-150 a Ford Expedition s 10-stupňovou automatickou prevodovkou, rovnako ako vozidlá Ford F-650 a F-750 so šesťstupňovými automatickými prevodovkami.

To znamená, že ak vodič nastaví vozidlo do parkovacej polohy, automobil v ňom nemusí reálne aj byť – a neexistuje varovná správa, ktorá by to naznačovala. Ak šofér nepoužije ručnú brzdu, automobilka Ford tvrdí, že vozidlo sa môže začať pohybovať.

Automobilka Ford poznamenala, že si je vedomá ohlásených nehôd a zranení.

Spoločnosť tiež zvoláva k oprave viac ako 100 ďalších vozidiel za chýbajúci prenosový kolík. Ak ten dokonca chýba, spoločnosť poznamenala, že tieto vozidlá nakoniec môžu stratiť schopnosť zvoliť parkovaciu polohu.

Ford poznamenala, že tento problém postihuje približne 160 vozidiel Ford F-150, 2018 Ford Expeditions, 2018 Lincoln Navigators a 2018 Ford Mustangs s označením 10R80.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár