Automobilka_Ford_je_opat_hodnotnejsia_ako_Tesla_2

Trvalo to viac ako dva roky, ale Ford je opäť cennejšia ako Tesla.

Akcie automobilky Ford sa v piatok navýšili o viac ako 10%, alebo až 1,04 dolára po tom, čo spoločnosť vykázala výsledky za prvý štvrťrok , ktoré prevýšili odhady Wall Street. Zisky viedli k zvýšeniu trhovej kapitalizácií spoločnosti Ford na viac ako 41 miliárd dolárov, čo predstihlo hodnotu spoločnosti Tesla vo výške 40 miliárd dolárov. Obidvaja výrobcovia automobilov sú za automobilkou General Motors, ktorej trhová hodnota je na úrovni 56 miliárd dolárov.

Pre spoločnosť Ford to bola dlhá cesta späť na 2. miesto, ktorá zostala treťou najväčšou americkou automobilkou na trhu, keďže ju v apríli roka 2017 prekonala firma Tesla.

Pre väčšinu z posledných dvoch rokov Tesla a GM si menili pozície na vrchných dvoch pozíciách. Ale v januári, GM opätovne získala vrchné miesto a už si ho udržala, pretože automobilka Tesla zápasila s problémami okolo dopytu a práve vykázala veľkú stratu za prvý štvrťrok.

Pokiaľ ide o predaje v roku 2018, General Motors bola top automobilkou (2,95 milióna), nasledovanou Fordom (2,5 milióna) a Fiat Chryslerom (2,24 milióna). Pre porovnanie, Tesla v roku predala 2018 prvýkrát viac ako 200 000 vozidiel.

Graf: Akcie automobilky Ford v posledný rok
Automobilka_Ford_je_opat_hodnotnejsia_ako_Tesla_graf
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, BI

Facebook komentár