Google a Ford sa snažia vytvoriť partnerstvo pre vybudovanie samoriadiaceho automobilu, čo je krok, ktorý by mal spojiť jedného z popredných svetových výrobcov automobilov, s jednou z priekopníckych spoločností v rozvoji automobilových technológií.

Niekoľko anonymných zdrojov uviedlo: “Toto partnerstvo by malo byť oznámené na Výstave Spotrebnej Elektroniky, ktorá sa bude konať počas budúceho mesiaca v Las Vegas.”

Spoločný podnik vytvorí spoločnosť, ktorá bude produkovať samoriadiace vozidlá pomocou technológie od firmy Google. Spoločnosť bude právne oddelenou od automobilky Ford, čím sa Ford môže čiastočne chrániť pred potenciálnymi obavami, ktoré súvisia so zodpovednosťou pre nové vozidlá.

Súvisiace:
Majú ľudia strach zo samo-riadiaceho automobilu od spoločnosti Google?
Elon Musk už jazdí s autopilotom vo vozidlách značky Tesla

Google v súčasnosti testuje desiatky jej menších samoriadiacich automobilov, ktoré sú testované na verejných komunikáciách, vo svojom rodnom meste Mountain View, v štáte Kalifornia, rovnako ako aj v Austine. Spoločnosť začala pracovať na vlastnom samoriadiacom automobile už pred niekoľkými rokmi. Ford – spolu s mnohými ďalšími zavedenými automobilkami, ako je Volvo a Nissan – takisto pracuje na vlastnej verzií automobilovej technológie, rovnako ako Uber a Tesla.

Partnerstvo by pre spoločnosť Google predstavovalo prvý úspech, keďže by získala prvú zavedenú automobilku, ktorá by prijala jej technológie a prichádza v období, kedy si obchodné záujmy Silicon Valley začínajú naozaj konkurovať s Detroitom vo veľkom. Google nedávno najal veterána z automobilky Ford, do čela svojej divízie autonómnych automobilov a Alan Mulally, ktorý je bývalým generálnym riaditeľom spoločnosti Ford sa pripojil k predstavenstvu spoločnosti Google už v roku 2014.

Odborníci uvádzajú, že bude treba ešte mnoho rokov, než tieto samoriadiace automobily budú skutočne k dispozícii aj verejnosti, keďže sa musia dostať cez právne, ale aj regulačné otázky.

Zdroj: AndroidHeadlines, Yahoo

Facebook komentár