Miliardar-z-technologii-Metaverzia-je-investovatelna-a-bude-velkou

Takzvaná metaverzia má podľa významného miliardára z oblasti technológií – Orlanda Brava „veľký“ investičný potenciál.

Bravo, ktorý je spoluzakladateľom a riadiacim partnerom firmy z oblasti privátneho kapitálu – Thoma Bravo, v nedávnom rozhovore poznamenal, že si myslí, že „metaverzia“ je významným slovom roku 2021.

Bravo v nedávnom rozhovore poznamenal: “Jedná sa investovateľnú možnosť a bude to veľmi veľké.”

Metaverzia je tzv. sci-fi koncept, pri ktorom si ľudia nasadzujú súpravy virtuálnej reality, alebo inteligentných okuliarov, ktoré im umožňujú žiť, pracovať a hrať sa vo virtuálnom svete podobne ako ten, ktorý je zobrazený v románe a filme „Ready Player One“. V závislosti od uhla pohľadu sa jedná buď o utopický sen, alebo dystopickú nočnú moru.

Termín metaverzia bol v priebehu minulého mesiaca zvýraznený spoluzakladateľom skupiny Facebook – Markom Zuckerbergom, keď zmenil meno skupiny Facebook na Meta a povedal, že nová spoločnosť sa zameria na metaverziu.

Vtedy poznamenal: „Metaverzia je ďalšou hranicou, rovnako ako sociálne siete, keď sme začínali.“

Toto oznámenie bolo zosmiešňované vo videu (nižšie), ktoré minulý týždeň zverejnil Island, v rámci kampane s názvom “Inspired by Iceland” – marketingová kampaň pre cestovný ruch na Islande. Podobný človek Zuckerbergovi vo videu predstavuje divákom „Islandverse“, miesto „vylepšenej skutočnej reality bez hlúpo vyzerajúcich slúchadiel“.

Desiatky ďalších spoločností vrátane firiem Microsoft, Roblox, Nvidia a Improbable sa už pokúšajú vybudovať softvér a hardvér, ktorý by mohol poháňať metaverziu.

Spoločnosť Thoma Bravo spravuje aktíva v hodnote viac ako 83 miliárd dolárov a portfólio, ktoré zahŕňa viac ako 40 softvérových spoločností. Investovala do spoločností zaoberajúcich sa kybernetickou bezpečnosťou – McAfee a Barracuda, ako aj do spoločnosti podnikového softvéru – Dynatrace.

Okrem metaverzie je Bravo optimistický aj v oblasti kryptomien a vlastní nezverejnený objem virtuálnej meny Bitcoin.

Bravo na septembrovej konferencii, povedal: “Ako ste mohli nemilovať kryptomeny?” … „Krypto je jednoducho skvelý systém. Jedná sa o dokonalý systém. Je decentralizovaný. A mladí ľudia chcú svoj vlastný finančný systém. Takže tu s nami zostane.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár