Neustále počúvame, že bohatstvo pochádza z tvrdej práce.

Ale vedúci predstaviteľ spoločnosti Google – Larry Page si v tejto oblasti neberie servítky pred pusu a uvádza, že pracovný týždeň by mala byť kratší. A väčšina milionárov, ktorí sa vyjadrovali v nedávnom prieskume súhlasia.

V diskusii s technologickým investorom menom Vinod Khosla, Page poznamenal: “Myšlienka, že každý musí zbesilo pracovať, aby spĺňali potreby ľudí, jednoducho nie je pravda.” Máme základné skutočné potreby,” … “Ale my trávime príliš veľa času prácou na veciach, ktoré nepotrebujeme.”

Súvisiace: Google vytvára nový rizikový fond pre európske start-upy

V jednej z odpovedí navrhol “koordinovaný spôsob, ako znížiť pracovný týždeň.”

Page uviedol: “Väčšina ľudí, ktorá majú radi svoju prácu by taktiež chceli viac tráviť čas so svojou rodinou alebo pre ich vlastné záujmy.”

Je to jednoduché, samozrejme, pre workoholikov (miliardárov) povedať, že pracujeme príliš tvrdo. Ale ukazuje sa, že ani každodenní milionári o ktorých by ste si mysleli, že “kážu náboženstvo” dlhých hodín v práci, si myslia, že náš pracovný týždeň by mal byť kratší.

Prieskum spoločnosti Spectrom Group zistil, že viac ako 69 percent opýtaných milionárov (tých s investovateľným majetkom vo výške 1 milióna dolárov alebo viac) uviedlo, že veria, že štvordňový pracovný týždeň je “rozumným nápadom.”

Ženy tento nápad ešte viac podporujú, keďže 82 percent žien (milionárok) v prieskume podporilo myšlienku štvordňového pracovného týždňa.

Ale aj v tejto otázke sú námietky. Bohatší respondenti uviedli, že sú menej otvorení podporiť štvordňový pracovný týždeň.

Tí, ktorí stoja za majetkom 5 miliónov dolárov alebo viac, sú rovnomerne rozdelení pokiaľ sa jedná o podporu, alebo odmietnutie tohto návrhu. Skupina majiteľov firiem taktiež v menšej miere podporuje túto myšlienku.

Súvisiace: Francúzsko: Zamestnanci sa musia vyvarovať pracovným e-mailom po 18tej

A len preto, že milionári podporujú štvordňový týždeň neznamená, že podporujú menej vykonanej práce. Väčšina milionárov podporujú štyri 10-hodinové dni, takže štandardný pracovný týždeň by stále dosahoval úroveň 40 hodín, len by bol viac zhustený.

A čas dovolenky, nie je pre bohatých práve časom dovolenky. 40 percent z tých, ktorí zarábajú 200 000 dolárov alebo viac uviedlo, že “vždy” kontrolujú svoju e-mailovú alebo hlasovú poštu, zatiaľ čo sú na dovolenke.

Takže milionári presnejšie nepodporujú menšie pracovné nasadenie, proste podporujú väčší počet dní vyhradených pre voľný čas.

Zdroj: BBC

Facebook komentár