Mesta_sveta_s_najvacsim_poctom_multimilionarov_2017

New York je podľa výsledkov novej správy opäť svetovou jednotkou v počte super-bohatých milionárov, aj keď mesto Hong Kong ho doháňa.

Štúdia od spoločnosti Wealth-X zistila, že metropolitná oblasť New Yorku – čo zahŕňa časti New Jersey, New York a Pennsylvania – do konca roka 2016 mala 8 350 jednotlivcov, ktorých hodnota majetku sa nachádza na úrovni 30 miliónov dolárov a viac, čo oproti predchádzajúcemu roku predstavuje nárast o 9 percent.

V správe sa uvádza: “Popredné finančné centrum sveta a najväčšia regionálna ekonomika Spojených štátoch zostáva silným magnetom pre super-bohatých jednotlivcov.”

Hong Kong sa umiestnil na druhom mieste so 7 650 multimilionármi, čo predstavuje rast o 4 percentá. Tokio sa umiestnilo na treťom mieste s 6 040 multimilionármi.

Los Angeles je na štvrtom mieste s 4 600 jednotlivcami, čo je medziročný rast až o 8 percent. Ostatné mestá USA sa taktiež dostali do tohto zoznamu – Chicago sa zaradilo na siedme miesto, s 3 110 super-bohatými jednotlivcami a Washington DC je na ôsmom mieste s 2 570 mulit-milionármi.

USA tak v roku 2016 získali 5 z 10 miest s najväčším počtom multimilionárov, čo poukazuje na pokračujúcu dominanciu po celom svete.

Všetky americké mestá zaznemanali zvýšenie populácie super-boháčov, teda okrem Houstonu, ktoré bolo zasiahnuté nižšími cenami ropy.

V správe sa píše: “Americké mestá profitovali z pozitívneho výkonu domácich finančných trhov, pokračujúcej expanzie lukratívneho odvetvia technológií, ako aj z dôvodu širokej expanzie veľkej americkej ekonomiky,” … “Pôvab a prestíž si udržiavajú mestá ako New York a Los Angeles a je jasné, že majetok bohatých sa zaznamenal všeobecné rozšírenie po celých Spojených štátoch, s menej slávnymi mestami, ako je Philadelphia, Seattle a Atlanta, ktoré taktiež patria medzi voľby značného počtu (ultra-bohatých) jednotlivcov. ”

Súvisiace: Milionári vlastnia rekordný 45% podiel svetového bohatstva

Prekvapivo, napriek všetkému tomu bohatstvu ktoré smeruje do technológií, San Francisco (Silicon Valley) sa zaradilo až na 11. miesto – za Dallasom a Chicagom. San Francisco je skôr sídlom veľmi bohatých jednotlivcov, pokiaľ ide o miliardárov, keďže v tomto zozname sa nachádzaja na 5.mieste, čo naznačuje, že bohatstvo v Silicon Valley býva koncentrovanejšie.

Obrázok: Mestá s najväčším počtom milionárov pre rok 2016:

Mesta_sveta_s_najvacsim_poctom_multimilionarov_2017_graf_obrazok

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Wealth-X, Yahoo

Facebook komentár