USA_ma_viac_milionarov_ako_Svedsko_obyvatelov

Počet bohatých domácností v USA v minulom roku dosiahol novú úroveň, čo je približne ekvivalentné celému obyvateľstvu Švédska alebo Portugalska.

Podľa prieskumu skupiny Spectrem viac ako 10,2 milióna domácností malo čistú hodnotu 1 milión až 5 miliónov dolárov, pričom nezahŕňalo hodnotu majetku ich primárnej adresy. To je o 2,5 percenta viac ako v roku 2017.

Prezident skupiny Spectrem – George Walper poznamenal: “Aj keď sa rozsah bohatstva rozšíril, tempo rastu sa spomalilo v dôsledku oslabenia globálneho ekonomického rastu a sporného politického prostredia USA.“

Graf: V roku 2018 sa zvýšil počet bohatých domácností v každom segmente bohatstva

USA_ma_viac_milionarov_ako_Svedsko_obyvatelov_graf

Domácnosti s extrémne vysokou čistou hodnotou majetku – s aktívami medzi 5 miliónmi až 25 miliónmi dolárov – sa podľa prieskumu rozšírili o 3,7% na približne 1,4 milióna.

Počet Američanov v najbohatšej kategórii sa od Veľkej recesie viac ako zdvojnásobil.

Greg Soueid, ktorý má na starosti divíziu wealth managementu v poradenskej firme Treliant, poznamenal: „Časť zo spomaľovania tvorby bohatstva je potrebné očakávať v dôsledku zmiernenia rastu akciových trhov, keďže máme za sebou takmer desaťročie trvajúce veľmi silných výnosov, spolu so skorými účinkami daňovej reformy so zameraním na bohaté domácnosti.“ … „To znamená, že tempo rastu bohatých domácností naďalej prevyšuje mieru rastu strednej triedy.“

Výsledky spoločnosti Spectrem boli založené na rozhovoroch s viac ako 2 300 domácnosťami s rozsiahlym majetkom, 4 450 milionárskych domácností a 1 850 investorov s veľmi vysokou čistou hodnotou majetku. Prieskum má 4-percentnú odchýlku.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár