Mladi_ohrozuju_pivny_priemysel_svojou_posadnutostou_k_ruzovemu_vinu

Generácia milénia častejšie vymieňa plechovku piva za pohár ružového vína.

Kategória tzv. rosé v januári dosiahla hodnotu na úrovni 389 miliónov dolárov. O tomto informovala agentúra Bloomberg, na základe údajov spoločnosti Nielsen. Spotreba ružového vína (Rosé) sa v amerických dolároch za posledných 52 týždňoch zvýšila o 57%, zatiaľ čo sektor piva čelil poklesu o rozsahu 0,6%.

Zatiaľ čo objem ružového vína, predávaného v USA, v porovnaní s priemyslom piva ktoré je o rozsahu 37 miliárd dolárov je jednoznačne malé, úspech vinárstiev je ďalším príkladom ohrozenia v panciere amerického šampióna, v oblasti alkoholických nápojov.

Koncom júla analytici banky Goldman Sachs znížili investičný rating spoločností Boston Beer Company a Constellation Brand na základe údajov toho, že mladší spotrebitelia pred pivom uprednostňujú víno a liehoviny, ako aj faktu, že vo všeobecnosti konzumujú menej alkoholu ako staršie generácie.

Podľa ratingovej spoločnosti Nielsen, penetrácia piva v rokoch 2016 až 2017 na americkom trhu klesla o 1%, zatiaľ čo víno a liehoviny zostali na nezmenenej úrovni.

Mladi_ohrozuju_pivny_priemysel_svojou_posadnutostou_k_ruzovemu_vinu_2

Zatiaľ čo niektorí tvrdia, že volanie po poklesu penetrácie o 1% je príčinou úmrtia, v rámci pivového priemyslu, kde aj malé zmeny majú obrovský finančný vplyv na gigantov z oblasti pivového priemyslu. Pivo už v rokoch 2006 až 2016 stratilo 10% podielu pre trh s vínom a tvrdým alkoholom. A prinajmenšom niektorí inzerenti v oblasti pivného priemyslu uvažujú o ešte dramatickejšom vzostupe vína a destilátov.

Walt Dickinson, ktorý je spoluzakladateľom pivovaru značky Wicked Weed, ktorú AB InBev v máji zlúčil, poznamenal niekoľko vyjadrení na rozpory medzi nezávislými pivovarmi a obrami priemyslu: “Táto armáda lodí sa cez Atlantik približuje, aby nás rozdrvila a dokonca sme sa strieľali medzi sebou.”

Podľa Dickinsona za “armádu lodí”, ktorá sa pripravuje rozdrviť pivný priemysel, označuje práve oblasť vína a liehovín a tento názor zdieľa aj niekoľko iných vysokých predstaviteľov tohto priemyslu.

Len pred dvoma rokmi pivný priemysel musel bojovať len s nárastom tvrdého alkoholu, červeného vína a bieleho vína. Teraz má ďalší problém: rosé, alebo ružové víno.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, Bloomberg

Facebook komentár