Odbyt piva klesá a najviac postihnutými značkami sú Coors Light, Budweiser a Heineken.

Odbyt piva klesá a najviac postihnutými značkami sú Coors Light, Budweiser a Heineken.

  • Milleniáli a Generácia Z v porovnaní so staršou generáciou pred pivom uprednostňujú víno a liehoviny a tým dopomohli k vytvoreniu rastúcej krízy v odvetví piva.
  • Giganti pivného priemyslu sa tak v snahe o zvýšenie tržieb orientujú viac na nealkoholické nápoje a marihuanu.

Odbyt piva klesá a na vine sú mileniáli.

Wall Street Journal citujúci obchodnú skupinu Beer Institute uviedol, že podľa prieskumu z roku 2017, si menej ako polovica ľudí, požívajúcich alkohol, vybrala pivo. Pivo vybralo iba 49,7% respondentov. Tento nápoj zaznamenal výrazný pokles oproti 90. rokom, keďže vtedy by si ho zvolilo až 60,8% opýtaných.

Touto zmenou sú najviac zasiahnuté niektoré z najznámejších značiek piva v Spojených štátoch.

Spoločnosť Molson Coors oznámila, že tržby klesli už štvrtý štvrťrok za sebou, pričom Coors Light odmietla, že by k poklesu prispela. Objem predaja spoločnosti Heineken v Spojených štátoch klesol v prvom polroku o 9%. Spoločnosť AB InBev taktiež nedávno oznámila, že tržby v Spojených štátoch v druhom štvrťroku klesli o 3,1%, pričom Budweiser a Bud Light naďalej strácajú podiel na trhu.

Mileniáli vytvorili krutú krízu

Mileniali_vytvaraju_rastucu_krizu_pre_niektore_z_najznamejsich-znaciek_piva_v_USA_1

Pivovarníctvo sužuje to, čo analytici charakterizovali ako relatívny nedostatok záujmu medzi mileniálmi. Konzumácia piva od roku 2016 do roku 2017 na americkom trhu klesla o jeden percentuálny bod, zatiaľ čo hodnoty vín a destilátov boli podľa údajov spoločnosti Nielsen nezmenené. Pivo od roku 2006 do roku 2016 stratilo 10% svojho podielu na trhu v prospech vína a tvrdého alkoholu.

Zdá sa, že veľké značky ako Bud Light, Budweiser a Miller Light sú pre mileniálov mimoriadne nezaujímavé.

Budweiser, kedysi najpredávanejšie pivo v Amerike, bolo minulý rok prvýkrát od roku 1970 vyradené zo zoznamu troch najpredávanejších značiek, ktorý zostavila spoločnosť Beer Marketer’s Insights. Podľa údajov UBS, mileniáli odporučili pivo Budweiser oveľa menej krát, ako zvyšok populácie.

Vyzerá to tak, že problém nezlepší ani Generácia Z, ktorá je generáciou po mileniáloch. Správa od spoločnosti Berenberg Research zistila, že Gen Z sľubuje, že bude prvou generáciou, ktorá uprednostňuje liehoviny (napr. vodka alebo gin) a víno oproti pivu.

Hľadanie záchrancu

Mileniali_vytvaraju_rastucu_krizu_pre_niektore_z_najznamejsich-znaciek_piva_v_USA_2

Keďže sú niektoré z najväčších mien na pokraji pohromy, pivní giganti hľadajú kreatívne riešenia na zvýšenie predaja.

Spoločnosť AB InBev prednedávnom oznámila, že vytvorí vedúcu pozíciu pri riadení svojho oddelenia nealkoholických nápojov, čím jej rast zrýchli. Nealkoholické nápoje tvoria viac ako 10% objemu predaja spoločnosti, pričom spoločnosť AB InBev plánuje túto hodnotu do roku 2025 zvýšiť na 20%.

Molson Coors medzitým zaujala trochu iný prístup k nealkoholickým nápojom. Spoločnosť oznámila, že plánuje vytvoriť spoločný podnik firmou The Hydropothecary Corporation na výrobu nealkoholických a nápojov zložených z marihuany.

Týmto krokom materská spoločnosť Corona Constellation Brands v októbri 2017 získala 9,9% podiel na kanadskom producentovi marihuany Canopy Growth v hodnote 191 miliónov dolárov.

Preložil: Jakub Harman

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár