Nyngan 2015

Najväčší plne funkčný fotovoltaický systém v Austrálii začal plnú komerčnú prevádzku.

Francúzska firma Neoen vo vyhlásení uviedla, že jej solárna farma Coleambally v Novom Južnom Walese má 567 800 solárnych fotovoltaických panelov a ročne bude generovať viac ako 390 000 megawattových hodín obnoviteľnej energie.

Spoločnosť Neoen poznamenala, že to postačí pre napájanie viac ako 65 000 domov v Novém Južnom Walese. Fotovoltaická technológia sa týka spôsobu priamej premeny svetla zo slnka na elektrickú energiu.

Solárna farma spoločnosti Coleambally sa nachádza v regióne štátu Riverina a rozkladá sa pozemkoch o rozlohe 550 hektároch.

Je podporená 12-ročnou dohodou o kúpe elektrickej energie s maloobchodným predajcom energií – EnergyAustralia. Podľa podmienok dohody EnergyAustralia použije 70% produkcie a zvyšok predá priamo na trhu.

Súvisiace: Veterná farma v Írskom mori je 2-krát tak väčšia ako Manhattan

Franck Woitiez, ktorý je výkonným riaditeľom spoločnosti Neoen Australia vo vyhlásení uviedol: “Spoločnosť Coleambally Solar Farm je príkladom projektov, ktoré podporia moderný energetický systém v Austrálii.”

Austrálska Agentúra pre Obnoviteľnú Energiu (Australian Renewable Energy Agency – ARENA) poznamenala: “Požehnaná slnečným svetlom, veľká solárna elektrická energia sa v Austrálii “rýchlo rozširuje.” V Austrálií je inštalovaný solárny systém na streche viac ako 2 miliónov domácností.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár