Tesla Powerwall.

Tesla Powerwall.

Podľa prieskumu spomedzi inštalatérov z firmy podnikajúcej v oblasti solárnej energie – EnergySage, zákazníci so solárnou energiou sa snažia nájsť inštalatérov, ktorí by jej vedeli ponúknuť domácu batériu Tesla Powerwall.

Cez 55% z viac ako 870 inštalatérov zúčastnených na prieskume uviedlo, že zákazníci uviedli, že majú záujem o elektrickú sieť spoločnosti Tesla, však len 12% zúčastnených inštalatérov uviedlo, že Powerwall aj ponúkli.

Spoločnosť Tesla bola druhou najviac požadovanou značkou solárnej energie pre rok 2018, pričom LG sa do rebríčku zaradila prvýkrát. 42% zúčastnených inštalátorov uviedlo, že zákazníci mali záujem o produkty spoločnosti Tesla, zatiaľ čo 45% uviedlo, že zákazníci požadovali produkty spoločnosti LG.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk počas vyhlásenia výsledkov za štvrtý štvrťrok poznamenal, že navýšenie výrobnej kapacity pre sedan Modelu 3 v roku 2018 prispelo k nedostatku batériových článkov dostupných pre energetické produkty. Musk uviedol, že očakáva, že energetické aktivity spoločnosti Tesla budú v dlhodobom horizonte rásť dvojnásobným tempom ako jej divízia automobilov.

Spoločnosť vrámci vyhlásenia výsledkov za štvrtý štvrťrok uviedla, že zvyšuje výrobu svojich výrobkov na skladovanie energie a do roku 2019 plánuje zdvojnásobiť inštaláciu na viac ako 2 GWh.

Spoločnosť Tesla ďalej uviedla, že vrámci podpory predaja solárnych článkov sa odklonila od využívania partnerských spoločností, ako je napríklad Home Depot a chce vykonať navýšenie svojho dôrazu na predaj energetických výrobkov vo predajniach firmy.

Zástupca spoločnosti Tesla odmietol žiadosť o pripomienku, ale odkázal na pripomienky spoločnosti a Muska týkajúce sa výroby a predaja svojich energetických produktov.

Tesla tiež čelí ťažkostiam s uspokojením dopytu po svojich solárnych strešných taškách, ktoré spoločnosť čiastočne pripísala testom bezpečnosti a životnosti.

 

Zdroj: Yhoo, MSN

Facebook komentár