Najziskovejsie_akcie_z_kazdeho_regionu_po_celom_svete_2017_top

Nepatria medzi ne tak významné mená akciového trhu ako Amazon, Netflix, alebo dokonca Tesla. Samozrejme, že všetky tri akciové spoločnosti istotne v priebehu posledných piatich rokov obohatili akcionárov a dokonca vo veľkom štýle. Ale je tu ešte jedna, ktorá vo veľkom prekonala zvyšok.

Dokonca nepatrí k technologickým kolosom.

LendingTree podľa údajov spoločnosti FactSet, sa v priebehu tohto časového obdobia vyšvihla o 1 562%, čím sa jej podarilo prebiť všetky severoamerické akciové spoločnosti. Spoločnosť FactSet nebrala do úvahy veľmi lacné akcie, keďže robila prieskum akciových spoločností na celosvetových trhoch od februára 2012, ktoré sa obchodovali od 5 dolárov za akciu, z trhovou kapitalizáciou minimálne 500 miliónov dolárov.

Tento on-line veriteľ získaval najmä po vylepšení ekonomickej situácie a rastúcom dopyte po úveroch, čo viedlo k veľkým nárastom jej ziskov. Táto akciová spoločnosť dosiahla svoje rekordné maximá počas minulého roka, na úrovni okolo 150 dolárov za akciu, ale aj cez to všetko dosahuje vyššie výsledky ako iné firmy tohto regiónu – hypotekárna softvérová firma Ellie Mae Elli a výrobca veterinárnych liekov Heska.

Súvisiace:
Tieto akcie získali 200% ale môžu dosiahnuť ďalšie zisky
Akciový index z oblasti marihuany za rok získal 236%

Spoločnosti LendingTree sa však nepodarilo prevýšiť zisk akcií európskej spoločnosti, čím sa v tomto období stala najvýkonnejšou akciovou spoločnosťou na svete. Dánska biotechnologická spoločnosť Genmab zaznamenala nárast jej akcií v hodnote až 2 568%.

Ak si zvolíte iných lídrov vo zvyšku regiónov: Brazílska energetická firma Equatorial Energia v oblasti Južnej Ameriky dosiahla výnos na úrovni, so ziskom 160%. V Ázii sa najlepšie darilo potravinárskemu gigantu SPC Samlip, keďže jeho akcie dosiahli výnos na úrovni 1327%. Internetová a mediálna skupina Naspers bola jednotkou v Afrike, so ziskom 224%, zatiaľ čo Domino Pizza Enterprise sa stala víťazom v Pacifiku, keď táto akciová spoločnosť investorom zarobila 505%.

Najziskovejsie_akcie_z_kazdeho_regionu_po_celom_svete_2017

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: FactSet

Facebook komentár