Tieto_akcie_ziskali_200_percent_ale_mozu_dosiahnut_dalsie_zisky_2017

Komodity počas tohto roka dosahujú slušné zisky a jeden technický analytik si myslí, že existuje väčší priestor ziskov u jedného ťažobného gigantu.

Akcie spoločnosti Freeport-McMoRan počas tohto roka rástli o takmer 22 percent keďže zlato, striebro a meď rástli o 6, 12 a 11 percent.

Súvisiace: Triedy aktív v roku 2016 – graf

Najmä meď nedávno zaznamenala slušný nárast cien, keďže táto komodita na začiatku tohto týždňa dosiahla 20-mesačné maximum, ako dvaja hlavní baníci obmedzili dodávky, čo vyvolalo obavy okolo ponuky.

Tieto_akcie_ziskali_200_percent_ale_mozu_dosiahnut_dalsie_zisky_2017_1
Carter Worth, ktorý technickým analytikom v spoločnosti Cornerstone Makro poukázal na vplyv trendov pre spokočnosť Freeport-McMoRan z ohľadom CRB index priemyselných komodít, ktorý sleduje celosvetový vývoj na komoditnom trhu.

Tieto_akcie_ziskali_200_percent_ale_mozu_dosiahnut_dalsie_zisky_2017_2
Pri pohľade na graf CRB indexu poznamenal, že bol zaznamenaný “prepad a následne rozsiahle oživenie … teraz to isté je vidno v grafe akciovej spoločnosti Freeport.”

Worth ďalej uvádza: “Dostali sme sa zo klesajúceho trendu … a následne sme potvrdili prerazenie ďalšej dôležitej úrovne,” …”Akcie spoločnosti Freeport za posledných 12 mesiacov vzrástli o takmer 200 percent.”

Súvisiace: Ceny ropy za rok zdvojnásobila. Tu sú dôvody

Podľa Wortha, keďže tieto dva grafy vyzerajú podobne, Freeport ešte nedosiahla porovnateľný bod obnovy, ako cena surových komodít. Avšak, “si myslím, že dosiahneme podobné úrovne obnovy, ako u komodít.”

Akcie spoločnosti Freeport-McMoRan na začiatku tohto týždňa vzrástli o takmer 1,4 percenta na 16,02 dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, FoxBusiness

Facebook komentár