Jamie_Dimon_z_Wall_Street_vykonal_jeden_z_najlepsich_obchodov_2016

Bolo to perfektne načasované.

11. februára tohto roku, Jamie Dimon, ktorý je predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom spoločnosti z Wall Street – JPMorgan Chase & Co. vykonal uverejnený rozsiahly nákup 500 000 akcií, v svojej vlastnej spoločnosti o hodnote okolo 26,6 milióna amerických dolárov. Akcie v ten deň rástli a od tej doby sa ich hodnota navýšila o viac ako 25 percent.

Týchto 500 000 akcií je tak aktuálne v hodnote 33,85 miliónov dolárov, čím zarobil okolo 7,25 milióna dolárov. Akcie spoločnosti sa zároveň aktuálne nachádzajú veľmi blízko k 52-týždenným maximám, ktoré boli dosiahnuté počas minulo-ročného novembra.

Súvisiace:
Jamie Dimon a postavenie USA vo svete
JPMorgan údajne vyšetrovaná pre zamestnanie syna súčasného čínskeho ministra

V tej dobe, agentúra Bloomberg News ohlásila, že Dimon vykonal nákup, pretože veril, že akcie sú lacnými, v nadväznosti na celosvetový pokles akcií, ktorý začal v tom roku. Tesne predtým, ako Dimon vykonal jeho nákup, akcie JPMorgan klesli o 20 percent a dosiahli nové dvojročné minimá. V rovnaký deň Dimon vykonal ich ďalší nákup, čím akcie vzrástli o 8 percent.

Ostatné celosvetové banky vrátane Citigroup, Bank of America, Credit Suisse Group a Deutsche Bank v tej dobe taktiež čelili problémom, ale len Citi sa podarilo čeliť rovnakému rozsahu zotavenia, ako JPMorgan. (V rovnakom časovom rozmedzí je v zisku až o takmer 40 percent) V posledných týždňoch akcie bánk začali stáť na viacerých pevných základoch, v nádeji dosiahnutia cyklického oživenia a strmšej výnosovej krivky.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár