“Qu’ils mangent de la brioche” alebo “Nech jedia papier” sa stala frázou, ktorá poukazuje na nedbanlivý a sebecký vládnuci establišment. Avšak, s trochou fantázie je táto fráza vhodná aj pre papierové, dlhom podložné menové systémy v časoch ekonomického stresu. Naštartovanie tlačenia zadlžených peňazí, za účelom zníženia škôd spôsobených poklesmi cien, samozrejme ničí úspory tých, ktorí so svojimi peniazmi narábali konzervatívne. Takýto monetárny systém, počas svojho konečného štádia, núti ľudí na celom svete, aby poskytli svoje úspory na hru vo veľmi nebezpečnom kasíne.

My všetci sa stávame špekulantmi, pretože hodnota našich úspor je neustále vystavená riziku, kvôli prebytočnej mase papierových sľubov, ktoré vychádzajú z úst každej vlády a centrálnych banksterov. Zostať verný hotovosti sa môže zdať ako víťazstvo počas trojmesačného pádu trhov, alebo keď U.S. Dolar Index rastie každý deň. Avšak táto hra sa stáva stratovou, ak ju hráte dlhodobo.

Ak sú papierové sľuby a monetárny systém založený na dlhu vystavené tlaku pod vplyvom ekonomických ťažkostí, v repertoári sa nachádza iba jediná pesnička – sprzniť devízy. Znížiť úrokové miery, garantovať všetko na čo sa pozrieme, vytlačiť noný verejný dlh na to aby sme nahradili súkromný dlh ktorému sa nedarí, prevziať alebo vytiahnuť z bahna korporácie či celé sektory (čo je v praxi fašizmus praktikovaný zo strany USA, pretože zisky sú súkromné a straty verejné), “vytvárať” pracovné miesta (nad čím sa môžem len pousmiať) a potrestať každého, kto sa snaží špekulovať aby sa uchránil pred deštrukciou obeživa.

Nech len ovce jedia papier ktorý sme pre nich pripravili. Nezáleží na tom, že papierové sľuby, ktoré už držia z minulosti, nie sú o nič hodnotnejšie pretože jednoducho natlačíme viac papiera na to, aby sme nahradili ten starý. Prosím, snažte sa porozumieť, ako táto hra vždy skončí. Nezabúdajte na tento fakt, keď sa pozeráte na denné čarbanice. Pamätajte na lekcie z 30. a 70. rokov – keď nič nepomôže, vytvorí sa nový monetárny systém, ten vyžmýka všetkých, ktorí rátali s integritou “predošlého” devízového systému.

Ak nedržíte skutočné drahé kovy práve v tomto bode ekonomického cyklu, potom ste sa z histórie nič nenaučili. Ak ste dodatočne neinvestovali do zlata cez zlaté dlhopisy alebo akcie spoločností ťažiacich zlato, potom si musíte myslieť že “tento krát je to inak”. Myslíte si, že mozgový trast, ktorý vybudoval súčasnú centrálnu banku USA je niečo viac ako banda egoistických zlodejov? Skutočné veríte, že “oni” sú niečo viac než len banda chytrákov “pripravených na jedno” ale už nie tak chytrí na to aby “sa vyhli tomu aby vstúpili druhého” ak prídu k otázke integrity krajiny a jej meny?

Budete jesť ich papier. Nebude vám chutiť, ale nebudete mať inú možnosť ak chcete byť silou mocou zberačom papiera. Nebudete mať na výber pokiaľ nebudete investovať do niečoho reálneho, hmotných aktív ktoré si zachovávajú hodnotu v časoch ekonomickej depresie. Reality sú mimo hry (až na pár unikátnych možností, ktoré sa vyskytnú). Akcie sú celkovo taktiež neaktuálne pretože infláciou zasiahnuté výnosy sú nezaujímavé. Komodity ostávajú otáznikom počas ekonomických depresií. Zlato predstavuje peniaze a nachádzame sa v dlhodobo klesajúcom trhu, preto hotovosť vládne. Ale ak držíte papierové peniaze, hráte sa s ohňom. Obzvlášť keď depresia už začala a ona jediná pesnička v repertoáre je potrebná na to, aby depresiu zastavila.

Papierové sľuby budú násobené znova a znova, dovtedy kým nenastane ich kolaps. Grécko bude zachránené, rovnako ako Portugalsko, Írsko, Taliansko a Španielsko. Keď už sme zmienili tieto krajiny, pripomeňme, že prasatá budú taktiež zachránené tlačením nových sľubov (pre vysvetlenie, Británia, USA a Japonsko sú prasatá a nie menšie Európske krajiny!). Pomerom je Grécko k US/UK asi v takom stave, ako pľuzgier k vysoko pokročilému štádiu rakoviny. Zlato prevládne nad papierom počas tohto cyklu, ostatne tak ako vždy počas ekonomickej depresie, pretože trhy (to jest ľudské správanie a nálada) sú cyklické a papierové bubliny praskajú počas kolapsu úverovania.

Nejedzte papier. Kupujte zlato a ochráňte sa. Ak ste raz chránený primeranou fyzickou poistkou v drahých kovoch (10, 20 alebo 50% alebo likvidné čisté imanie závislé na tolerancii rizika), potom vtedy a len vtedy má investovanie do ostaných vecí zmysel ak sa nachádzame v súčasnom bode ekonomického cyklu. Počas tohto cyklu pôjde pomer indexu Dow k zlatu až do hodnoty 2 a môže až k číslu menšiemu ako 1. Pretože sa práve pohybujeme okolo čísla 9, môžu sa naše výnosy pohybovať nad hodnotou 300% v prospech zlata, kvôli kúpnej sile akcií. Nebude to trvať viac ako 5 rokov dosiahnuť tieto zisky. Dokonca aj zberači papiera by byli porozumieť, aké lákavé sú tieto výnosy počas krátkej doby.

Preložil :Marek Kucak
 
Zdroj: Goldvspaper

Facebook komentár